Волейболният шампион на България Марица (Пловдив) записа трета победа от

...

Марица с бърза победа срещу ДКС Варна преди ШЛ, уникална серия от 14:0 беляза двубоя

Волейболният първенец на България Марица (Пловдив) записа трета победа от три дуела в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки победиха ДКС Варна (Варна) с  3:0 (25:10, 25:19, 25:16) гейма . Двубоят се игра в зала Сила.
Прочетете още
Мачът стартира стремително за Марица и след серия от цели 14 следващи сервиса на Борислав Съйкова шампионките поведоха с 14:0, нещо което рядко се среща в дуела. Маричанки завоюваха гейма с 25:10 откакто Виктория Коева трансферира топка в полето на варненки и те я сгрешиха.

За разлика от първия вторият гейм стартира много по-равностойно и Марица се откъсна единствено на три точки при 9:6, стигна се до 17:13, а втората част приключи след обсада на Боряна Ангелова – 25:19 за девойките на Борислав Крачанов.

В третата част Жълто-сините поведоха с 10:5, стигна се до 16:8, а след пловдивчанки затвориха мача с 25:16 след сполучлива офанзива на Боряна Ангелова през центъра.

Виктория Коева и Борислава Съйкова бяха най-резултатни за маричанки с по 11 точки, а Мария Кривошийска добави 8.

За ДКС Варна Никол Ботева и Вероника Иванова с по 5 точки станаха най-резултатни.

Мачът беше финален за шампионките преди първия конфликт от груповата фаза на Шампионската лига против италианския Савино Дел Бене (Скандичи).

Марица е водач в шампионата след първите три кръга с цялостен актив от 9 точки, а ДКС Варна е на последното място без извоювана точка.

На 8 ноември (сряда), от 21:00 б.в. маричанки гостуват в първия си мач от групите на Шампионска лига на италианския Савино Дел Бене (Скандичи). Двубоят ще се играе в зала Палазо Вани във Флоренция.

Следващият мач в шампионата е на 12 ноември (неделя), от 18:00 б.в. – домакинство на ЦСКА (София) в зала Сила.
Източник: trafficnews.bg