Волейболният отбор на Верона, воден от Радостин Стойчев, постигна победа

...

Верона поведе на Лубе Чивитанова в плейофите за титлата в италианската Суперлига

Волейболният тим на Верона, воден от Радостин Стойчев, реализира победа над Лубе Чивитанова с 3:0 (26:24, 31:29, 26:24) като посетител в първия плейоф от четвъртфиналите на италианската Суперлига. Така отборът поведе с 1:0 в серията. Играе до три триумфа, вторият дуел е в сряда във Верона.

За отбора на Верона Алекс Грозданов осъществя 3 точки - две от офанзива и една от обсада. Александър Николов игра единствено в третия гейм на мача, като за дребното време на паркета означи 7 точки за Лубе - 3 аса, 3 в нахлуване и една обсада. Най-резултатен в мача бе Кейта Нумори от Верона с 16 пункта.

Тренто се наложи над Монца с 3:2 (25:16, 25:21, 13:25, 18:25, 15:13) вкъщи и също поведе в серията с 1:0. Мачът продължи 2 часа и 2 минути.

Капитанът на домакините Матей Казийски приключи с 11 точки. Най-резултатен за тима му бе Алесандро Микиелето с 19.