Волейболният отбор на ЦСКА се завърна на победния път след

...

ЦСКА с бърза победа над Дея спорт

Волейболният тим на ЦСКА се завърна на победния път след загубата от Монтана в предишния кръг на Суперлигата и записа лесна 13-а победа в шампионата. " Червените " биха без проблеми вкъщи слабака Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) в мач от постоянния 15-и кръг, игран довечера в зала " Васил Симов " в столицата.

По този метод армейците остават на второ място във краткотрайното класиране с 13 победи, 2 загуби и 37 точки. Дея спорт пък продължава да е на предпоследното 11-о място с 3 победи, 12 загуби и 9 точки. В идващия 16-и кръг е " безконечното " дерби сред ЦСКА и Левски, до момента в който бургазлии са домакини на Монтана. Дербито е в четвъртък (7 февруари) от 18,30 часа в зала " Универсиада " в София, а срещата сред Дея спорт и Монтана е в събота (9 февруари) от 17,00 часа.

Помощник-треньорът на ЦСКА Ивайло Стефанов, който води отбора в последните мачове поради отсъствието на болния Александър Попов, игра цялостен мач. Стефанов смени в титулярния състав Симеон Александров.

В първия гейм гостите от Дея спорт се държаха покрай противника, само че при 22:22 ЦСКА взе преднина от две точки, след което поведе след 25:23. В началото на втората част армейците затрудниха посрещането на бургазлии и дръпнаха с 5:1, след което бяха още по-убедителни и удвоиха задатъка си след 25:18. В третата част ЦСКА взе стабилен задатък още първоначално и записа чиста победа след ново 25:18.

Най-полезен за ЦСКА бе опитният Христо Цветанов с 12 точки ( 6 блока! и 67% успеваемост в атака) за успеха. Тодор Костов ( 6 блока! и 50% успеваемост в атака) и Венцислав Георгиев (1 блок, 1 ас и 44% успеваемост в атака) прибавиха по 10 точки за триумфа. За отбора на Дея спорт Георги Петров също приключи с 12 точки.

ЦСКА - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)
ЦСКА: Владимир Станков 2, Венцислав Георгиев 10, Пламен Шекерджиев 7, Ивайло Стефанов 7, Христо Цветанов 12, Тодор Костов 10 - Мартин Божилов-либеро (Атанас Цветанов 2)
Треньор: ИВАЙЛО СТЕФАНОВ
ДЕЯ СПОРТ: Христо Енков 1, Георги Петров 12, Стоян Златев 10, Георги Михалев 7, Венцислав Трифонов 4, Кристофър Петров 5 - Христо Велков-либеро (Александър Борисов, Александър Митков 3, Мирослав Братанов)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА.