Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна 4-а поредна и

...

Нефтохимик със супер обрат срещу ЦСКА

Волейболният тим на Нефтохимик 2010 (Бургас) реализира 4-а поредна и общо 11-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Николай Желязков се бореха крепко и обърнаха вкъщи над ЦСКА с 3:1 (19:25, 25:20, 25:23, 33:31) в дербито на 18-ия кръг, играно довечера в цялостната зала " Младост ".

По този метод бургазлии остават на 6-о място във краткотрайното класиране, само че към този момент с 11 победи, 5 загуби и 32 точки, само че и два мача по-малко. ЦСКА пък продължава да е втори с 14 победи, 4 загуби и 40 точки. В идващия 19-и кръг Нефтохимик гостува на коравия отбор на Монтана, а " алените " са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са надлежно в петък (22 февруари) от 19,00 часа и в понеделник (25 февруари) от 18,30 часа.

Първият гейм на срещата стартира по-добре за ЦСКА, които бързо поведоха с 3:0, а по-късно с 5:1 след отлични изяви на Венцислав Георгиев и рожденика Симеон Александров. Въпреки напъните на бургазлии, " алените " резервираха преимуществото си до 9:5 след бърза офанзива през центъра и обсада на опитния Христо Цветанов. Преднината на армейците продължи да пораства до 15:7 при сервис на разпределителя Владимир Станков. Резултатът стана 17:8 след офанзива в навън на Николай Учиков, което накара треньорът на Нефтохимик Николай Желязков да изиска тайм-аут. ЦСКА резервира разликата до 20:11 след пусната топка на Александров, след което умерено взе гейма с безапелационното 25:19.

Втората част потегли равностойно до 4:4, след което Нефтохимик дръпна със 7:4 след три поредни офанзиви на словенския посрещач Ален Джорджевич. След спирането за Сашо Попов и ЦСКА последва ас на Николай Учиков за 8:4. Разликата леко набъбна при 12:7 след мощна офанзива на Георги Петров. ЦСКА съумя да понижи пасива си до 12:13 след няколко мощни сервиса на Пламен Шекерджиев. Двата отбора продължиха да играят равностойно и да се борят за всяка точка, като " алените " даже съумяха да изравнят при 18:18 след контра на Шекерджиев. Нефтохимик си върна преимуществото при 23:19 след офанзива и два блока на Георги Петров и неточност в нахлуване на Шекерджиев, след което затвори гейма в своя изгода при 25:20 след нова офанзива на Петров и неточност на влезлия като запаса за " алените " Иван Крачев.

В началото на третия гейм ЦСКА поведе с 4:1 след технично стартиране на Христо Цветанов последвано от две сполучливи контри на Венцислав Георгиев. Нефтохимик реагира незабавно и изравни при 5:5 след две страхотни офанзиви на младия Денис Карягин, който се появи в игра в края на втората част, и контра на Николай Учиков. Бургазлии даже дръпнаха със 7:5 след отличен индивидуален блок и мощна контра през центъра на Теодор Тодоров, което принуди Сашо Попов да изиска тайм-аут. Атака и мощен ас на Симеон Александров и тъждество 7:7. Равенството се резервира до 10:10, след което домакините още веднъж дръпнаха с 12:10 след нови две офанзиви на Георги Петров. Атака на Венци Георгиев и навън на Георги Петров за следващото тъждество при 13:13. Двата тима продължиха равностойно до 19:19, като си размениха по няколко мини пробива, след което Нефтохимик излезе напред в резултата с 21:19 след технично отиграване и ас на разпределителя Георги Братоев. " Червените " стигнаха до 22:22 след блок-аут на Симеон Александров и контра от втора линия на Венци Георгиев. В последна сметка Нефтохимик измъкна гейма с 25:23 след противоречив сервис в навън на Симеон Александров и контра на Николай Учиков.

Четвъртата част бе равностойна доникъде й, след което ЦСКА съумя да поведе с 16:13 след офанзива на Симеон Александров последвана от сполучлива обсада и контра на Тодор Костов. Разликата набъбна до 21:16 след две офанзиви на Венци Георгиев и неточност на Георги Петров от домакините. Нефтохимик се върна в играта като понижи до 21:19 след офанзива на Николай Учиков и две неточности на Пламен Шекерджиев. Бургазлии даже изравниха при 23:23 и стигнаха до мачбол при 24:23 след мощни изяви на Николай Учиков и Георги Петров. Атака на Венци Георгиев и неточност на Николай Къртев и 25:24 за " алените ". Борбата за всяка топка и точка продължи до 31:31, като в това време армейците избавиха още три мачбола. Все отново, Нефтохимик измъкна гейма с 33:31 след страхотна атака-пайп на Георги Петров и необикновен блок на Денис Карягин, а с това и успеха с 3:1.

Най-полезен за Нефтохимик стана Николай Учиков с 25 точки (1 блок, 1 ас и 38% успеваемост в атака) за успеха. Георги Петров добави още 16 точки (3 блока, 1 ас, 39% успеваемост в офанзива и 52% положително посрещане) за триумфа. От друга страна Венцислав Георгиев също осъществя 25 точки (2 аса и 48% успеваемост в атака) за ЦСКА. Пламен Шекерджиев (2 блока, 1 ас, 38% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) и Симеон Александров (1 блок, 1 ас, 48% успеваемост в офанзива и 44% положително посрещане) осъществиха по 15 точки, само че и техните старания не бяха задоволителни за триумф.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЦСКА 3:1 (19:25, 25:20, 25:23, 33:31)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 4, Николай Учиков 25, Георги Петров 16, Ален Джорджевич 2, Теодор Тодоров 10, Николай Къртев 9 - Теодор Салпаров-либеро (Денис Карягин 9, Стоян Самунев 1, Любомир Агонцев, Мартин Иванов)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ЦСКА: Владимир Станков 1, Венцислав Георгиев 25, Пламен Шекерджиев 15, Симеон Александров 15, Тодор Костов 7, Христо Цветанов 9 - Мартин Божилов-либеро (Иван Крачев, Ивайло Стефанов 1)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.