Волейболният отбор на Монтана успя да запише 4-а поредна победа

...

Монтана се справи с Черно море за 4-а си поредна победа

Волейболният тим на Монтана съумя да запише 4-а поредна победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Даниел Пеев се оправиха и надвиха доста мъчно като посетители на Черно море (Варна) с 3:2 (23:25, 25:14, 25:22, 23:25, 15:12) в среща от 4-ия кръг, играна довечера пред към 400 фенове в зала " Христо Борисов.

По този метод монтанчани останаха еднолично отпред във краткотрайното класиране с 4 победи от 4 мача и 11 точки. Черно море пък е на 6-о място с 2 победи, 2 загуби и 6 точки. В идващия 5-и кръг Монтана е хазаин на Тетевен Волей, до момента в който варненци ще гостуват на първенеца Нефтохимик 2010 (Бургас).

Срещата стартира с предимство за домакините от Черно море, които без особени проблеми поведоха в геймовете след 25:23. Във втората част, обаче, те бяха тотално надиграни от Монтана, който се възползва и излезе напред в резултата след 25:14 и 25:22. Варненци се разсъниха и още веднъж бяха на равнище в четвъртия гейм и пратиха мача в тайбрек след 25:23. Там, след изключителна драма, надви Монтана след 15:12.