Волейболният отбор на Монтана измъкна драматична победа с 3:2 (27:25,

...

Монтана измъкна драматична победа над ЦСКА в първия полуфинал

Волейболният тим на Монтана измъкна трагична победа с 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13) над ЦСКА вкъщи в полуфиналните плейофи на Суперлигата на България.

Така монтанчани поведоха с 1:0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща сред двата отбора е на следващия ден (23 март) още веднъж от 18:30 часа в Монтана.

Днес стартират полуфиналите във волейболната Суперлига

Монтана приема ЦСКА от 18:30 часа

В първия гейм двата отбора се доближиха до оспорван резултата - 25:25, само че в последна сметка Монтана го измъкна с 27:25 след две офанзиви в навън на Венци Георгиев и Яни Георгиев.

През втория, ЦСКА затвори гейма в своя изгода при 25:21, след неточност от сервис на Аспарух Аспарухов и изравни на 1:1.

През третата част, момчетата на Даниел Пеев завоюваха гейма с безапелационното 25:15 след нова офанзива на Аспарухов и поведоха с 2:1. Следващият още веднъж бе за " алените " - 25:22.

В последният гейм срещата бе прекратена за повече от 10 минути, откакто бе подаден сигнал от секретарската маса по време на игра за неточност в нареждането на " алените ". Разиграването, обаче, приключи и ЦСКА завоюва точката, само че първият арбитър на мача - Ивайло Иванов не я зачете и даде противоречива топка. Последва скандал и разправии сред треньорът на ЦСКА - Александър Попов, съдиите и делегата на мача. Наставникът на " алените " бе подготвен да извади тима си, само че в последна сметка напусна гневен залата, нежелаейки да догледа дуела. Играта се възобнови, а ЦСКА обърна до 12:11 в своя изгода след две отлични блокади на Христо Цветанов. Все отново, Монтана измъкна тайбрека с 15:13 след два блок-аута на Аспарух Аспарухов и Кирил Клец, а с това и мача с 3:2.

МОНТАНА - ЦСКА 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13)

Монтана: Константин Абаев, Кирил Клец, Аспарух Аспарухов, Златко Кьосев, Иван Латунов, Себастиан Роата - Добромир Иванов-либеро

Старши треньор: Даниел Пеев

ЦСКА: Владимир Станков, Венцислав Георгиев, Ивайло Стефанов, Яни Георгиев, Христо Цветанов, Тодор Костов - Мартин Божилов-либеро

Старши треньор: Алекснадър Попов