Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) успя да извоюва

...

Марек влезе в първата осмица на Суперлигата

Волейболният тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница) съумя да извоюва мястото си в първата осмица на Суперлигата за сезон 2020/21, откакто се постановиха над Ботев (Луковит) с 3:1 (25:20, 25:23, 22:25, 25:18) в плейофен мач от Група 4 на квалификационните шампионати, игран довечера в Правец.

В първата среща посред им в групата дупничани победиха със същия резултат. Така с две победи Марек се класира за първата осмица на Суперлигата, до момента в който Ботев ще играе във втората.

Марек поведе в първия гейм, след което заигра с съвсем равно движение с Ботев. Впоследствие дупничани още веднъж взеха преимущество и в последна сметка завоюваха гейма с 25:20. Във втората част двата тима бяха равностойни, само че домакините от Ботев поеха самодейността и оформиха добра разлика. Играчите на Виктор Карагьозов съумяха да стопят преднината и да изравнят. Не след дълго, обаче, Ботев още веднъж набра инерция и дръпна. Последва нова игра на нерви, от която дупничани излязоха спечелили - 25:23 и 2:0.

В третия гейм играта потегли точка за точка до 8:8, след което Марек още веднъж поведе. В идващите минути луковитци още веднъж набраха инерция и вкараха конспирация. Напрежението от двете страни на мрежата се покачваше след всяко разиграване, играчите на Пламен Тодоров поведоха, само че дупничани съумяха за следващ път да излязат от обстановката. Ботев стигна до геймбол и съумя да го направи, намалявайки на 1:2 гейма след 25:22. Четвъртата част мина с замяна на функциите и равностойна игра. След 14:14, обаче, Марек сподели по-стабилна игра и завоюва с безапелационното 25:18, а с това и мача с 3:1.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 1:3 (20:25, 23:25, 25:22, 18:25)
БОТЕВ: Людмил Бенов, Иван Панков, Мирослав Братанов, Цветослав Цаков, Пламен Тодоров, Борис Борисов - Валери Георгиев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
МАРЕК: Светослав Станков, Димитър Дулчев, Калоян Балабанов, Цветелин Цветанов, Павел Душков, Любчо Янков - Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов, Илиян Преспов, Светослав Иванов, Ивайло Дамянов, Никола Карагьозов)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.