Волейболният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна поредна победа във втората

...

Локо даде само гейм на Тетевен

Волейболният тим на Локомотив (Пловдив) реализира поредна победа във втората осмица на Суперлигата. Възпитаниците на Владимир Орлов завоюваха гостуването си на Тетевен Волей с в мач от 10-ия кръг, игран довечера.

Така пловдивчани остават на второ място във краткотрайното класиране с 9 победи, 1 загуба и 27 точки. Тетевен пък е 5-и с 3 победи, 6 загуби и 11 точки, само че и среща по-малко. В идващия, промеждутъчен, 11-и кръг Локомотив е хазаин на Черно море (Варна), до момента в който тетевенци са посетители на Славия. И двата дуела са във вторник (16 февруари) от 18,00 часа.

Първата част бе оспорвана и продължи 28 минути, само че бе за домакините от Тетевен след 27:25. Пловдивчани реагираха в идващия гейм и го завоюваха с безапелационното 25:12. Локомотив показва съсредоточена игра и до края на срещата, и след 25:17 и 25:20 " черно-белите " си осигуриха успеха с 3:1 гейма.

Венцислав Георгиев осъществя 19 точки (4 блока, 3 аса и 50% успеваемост в атака) за успеха на Локомотив и бе разгласен за MVP на мача. Петър Христосков пък добави още 16 точки (2 блока, 1 ас, 54% успеваемост в офанзива и 48% положително посрещане) за триумфа. Трябва да се означи и страхотното показване на разпределителя Добромир Димитров, който заби 11 точки (7 аса! и 3 блока) за успеха. За домакините от Тетевен Георги Стоянов приключи също с 16 точки (1 ас, 58% успеваемост в офанзива и 31% положително посрещане).

ТЕТЕВЕН: Павел Иванов 4, Марин Маринов, Георги Стоянов 16, Стефан Иванов 10, Даниел Тошев 4, Руско Тонев 5 - Цветан Маринов-либеро (Невен Нешев, Мирослав Христов 1, Ангел Неев, Илиян Иванов 4, Симеон Симеонов-либеро)
Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ
ЛОКОМОТИВ: Добромир Димитров 11, Венцислав Георгиев 19, Петър Христосков 16, Руслан Шевцов 1, Мартин Палийски 3, Костадин Гаджанов 12 - Мартин Иванов-либеро (Борислав Чукалов 3, Васил Атанасов 4, Евгени Григоров)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.

Снимки: lokomotivpd.com и публична Facebook страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League