Волейболният отбор на Левски записа едва 3-а победа от началото

...

Левски изненада шампионите

Волейболният тим на Левски записа едвам 3-а победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Владимир Николов изненада първенците от Нефтохимик 2010 (Бургас) и ги надвиха с 3:2 (25:20, 19:25, 28:26, 25:27, 15:10) в дербито на 7-ия кръг, играно довечера в зала " Христо Ботев " в столицата.
 Левски - Нефтохимик @@@
Въпреки триумфа, " сините " остават на 9-о място във краткотрайното класиране с 3 победи, 4 загуби и 8 точки. Нефтохимик пък е 3-и с 5 победи, 2 загуби и 16 точки. В идващия 8-и кръг Левски ще гостува на ЦСКА във " безконечното " дерби, до момента в който първенците ще одобряват някогашния отбор на треньора им Найден Найденов - Марек Юнион Ивкони.
Волейболистите на Левски окрилени от завръщането на Теодор Богданов в състава си стартираха стремително и поведоха с 2:0 на гостуващия първенец Нефтохимик. Атака на Николай Къртев изравни резултата при 5:5. Ас на Теодор Богданов и 8:7 за “сините” при първото спиране. Атака на Смилен Мляков даде задатък на домакините от 4 точки при 11:7. Великолепна композиция Николай Манчев - Александър Кордев и 12:8. “Сините” поведоха с 6 точки при 18:12 и това принуди Найден Найденов да вземе спиране за бургазлии. Симеон Александров нападна технично по острия диагонал от зона 4 за 21:14. Оликсандър Стаценко понижи до 18:22. Атака на Смилен Мляков от зона 2 изведе “сините” до геймбол при 24:19. Левски завоюва първата част с 25:20.
Шампионите от Нефтохимик стартираха по-добре във втарата част и поведоха със 7:5 след офанзива на Олександър Стаценко. Бургазлии поведоха с 4 точки при 10:6, откакто Георги Братоев пусна топката технично в полето на домакините. Симеон Александров понижи до 12:14, само че първенците бързо още веднъж поведоха със 17:13. Атака на Валентин Братоев и 19:14 за Нефтохимик. Александър Кордев понижи до 15:19. Гостите съумяха да вземат втората част с 25:19.
Левски поведе при започване на 3-ия гейм с 3:1. Гордън Люцканов нападна мощно за 7:6. Атака на Смилен Мляков по правата от зона 2 и 8:7 за Левски при първото техническо спиране. “Сините” дръпнаха с 15:13 след индивидуален блок на Теодор Богданов против офанзива на Николай Къртев. Последваха 3 следващи точки за Нефтохимик и 16:15 след обсада на Георги Братоев. Равностойната игра продължи до 20:20. Симеон Александров изведе Левски напред при 21:20, само че бругазлии изравниха при 21:21. Технична офанзива на Александър Кордев - 22:21. Грешка от сервис на Симеон Александров - 22:22.
Гордън Люцканов нападна мощно по правата от зона 4 - 23:22. Георги Братоев нападна по блакадата на “сините” за 23:23. Смилен Мляков изведе Левски до геймбол при 24:23. Сервис в навън на 19-годишната запаса Иван Панков и 24:24. Валентин Братоев нападна в навън и Левски поведе с 25:24. Валентин Братоев нападна по диагонала от зона 4 за 25:25. Олександър Стаценко докосна мрежата и Левски стигна до трети геймбол в третата част 26:25. Атака по правата от зона 4 за Олександър Стаценко и 26:26. Симеон Александров приключи едно дълго разиграване за 27:26. Нова офанзива от зона 4 за Симеон Александров и 28:26 за Левски в третата част.
В началото на четвъртата част малко по-добре за Левски, които поведоха с 4:2. Последваха мощни минути за Вальо Братоев и поврат до 6:4 за първенците от Нефтохимик. Въпреки тайм-аута за Владо Николов, първото техническо спиране пристигна при 8:5 за бургазлии след бърза офанзива през центъра на Николай Къртев. Постепенно " сините " съумяха да изравнят при 9:9 след неточност на гостите и мощна контра на Смилен Мляков. Нефтохимик още веднъж дръпнаха при 12:10. Стигна се до ново тъждество при 14:14 след неточност от сервис на Олександър Стаценко и мощен ас на Симеон Александров. Втората техническа пауза пък пристигна при точка преднина за Левски - 16:15 след неточност на първенците. Атака в навън на Георги Петров от гостите и 17:15. Разликата стана 20:16 след две контри блок-аут на Мляков. Бургазлии съумяха да изравнят при 21:21 след ас вид " чекмедже " на аварийния разпределител Димо Димов и две страхотни блокади на Къртев. Последваха два миниобрата, с цел да се стигне до 23:22 за домакините след отличен блок на Симеон Александров. Нефтохимик избави мачбол за 24:24 и на своя страна имаше геймбол при 25:24 след мощен ас на Вальо Братоев. В последна сметка първенците измъкнаха гейма с 27:25 след страхотна обсада на Илия Петков и вкараха мача в тайбрек.
В петия съдбоносен гейм Левски бързо дръпна с 4:0 след няколко неточности на бургазлии и мощни изяви на Теодор Богданов. Размяната на полетата пък пристигна при резултат 8:5 за " сините " след пусната топка на Симеон Александров. " Сините " още веднъж поведоха с 4 точки при 10:6 след обсада на разпределителя Николай Манчев. В последна сметка Левски завоюва тайбрека с 15:10 след страховит блок на Богданов, а с това и мача с 3:2.
ЛЕВСКИ - НЕФТОХИМИК 3:2 (25:20, 19:25, 28:26, 25:27, 15:10)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев, Смилен Мляков, Симеон Александров, Гордън Люцканов, Теодор Богданов, Александър Кордев - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
НЕФТОХИМИК: Георги Братоев, Олександър Стаценко, Георги Петров, Валентин Братоев, Николай Къртев, Илия Петков - Теодор Салапаров-либеро (Димо Димов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - НЕФТОХИМИК - ТУК!!!