Волейболният отбор на Левски приключи участието си в европейските клубни

...

Златен гейм изхвърли Левски от Чалъндж къп

Волейболният тим на Левски завърши присъединяване си в европейските клубни шампионати. " Сините " изгубиха от австрийския Амщетен с 1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 19:25) в сеща-реванш от 1/16-финалите на шампионата " Чалъндж къп " в зала " Левски София ", след което отстъпиха и в " златния " гейм с 14:16 след близо два часа игра.

Вчера волейболистите на Левски завоюваха безапелационно с 3:0 (25:19, 25:18, 25:14), само че през днешния ден очевидно бяха подценили противника и изигра слаб мач.
 Марица взе единствено гейм на турския гранд Фенербахче

Пловдивчанки изгубиха първото си домакинство в Шампионската лига

По съглашение сред клубовете двата мача се играха в София поради строгите противоепидемични ограничения в Австрия.

След като си размениха по един гейм довечера, третата част също беше оспорвана, само че гостите завоюваха последните две точки и поведоха в резултата.

Австрийските волейболисти взеха задатък от 17:6 в четвъртия гейм и след 25:19 завоюваха мача с 3:1. В последвалия " златен " гейм домакините дадоха всичко от себе си, само че след 14:14 играчите на Амщетен взеха две следващи точки и си осигуриха крайния триумф, продължавайки напред в шампионата.

16-годишният диагонал Кристиян Титрийски беше най-полезен за Левски със 17 точки. Венислав Антов добави 12, а с по 11 точки приключиха Самуил Вълчинов и Светослав Гоцев. 10 точки записа Гордън Люцканов.