Волейболният отбор на Левски постигна 7-а поредна победа в Суперлигата

...

Левски с чиста победа над Славия в Суперлигата

Волейболният тим на Левски реализира 7-а поредна победа в Суперлигата на България за мъже. Играчите на Андрей Жеков надиграха изрично като посетители Славия с 3:0 (25:17, 25:16, 27:25) в мач от предпоследния 10-и кръг на първия полусезон, игран довечера в зала " Панайот Пондалов " в столицата.

По този метод " сините " се изкачиха на 4-о място във краткотрайното класиране със 7 победи, 3 загуби и 19 точки, само че преди края на останалите срещи от кръга. От друга страна пък Славия остава на последната 12-а позиция с едвам 1 победа, 9 загуби и 2 точки. В последния 11-и кръг от първия полусезон Левски е хазаин на Черно море (Варна), а " белите " гостуват на водача Хебър (Пазарджик). Срещите са надлежно в петък (20 декември) и събота (21 декември) от 18,30 часа.

Левски имаше цялостно предимство в първите два гейма, като ги завоюва с безапелационното 25:17 и 25:16. В третия гейм " сините " още веднъж преобладаваха през множеството време, само че въпреки всичко Славия вкара конспирация и играта стана много оспорвана. В последна сметка Левски се пребори и записа чиста победа след 27:25 и 3:0.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:3 (17:25, 16:25, 25:27)
СЛАВИЯ: Стилиян Асенов, Божидар Георгиев, Васил Николов, Виктор Недялков, Виктор Будуров, Николай Захариев - Димитър Механджийски-либеро (Апостол Боянов, Стивън Димитров, Мирослав Тодоров)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Трифон Лапков, Гордън Люцканов, Самуил Вълчинов, Марк МакГивърн, Теодор Богданов - Ивайло Лалов-либеро (Владимир Гърков, Александър Николов, Милослав Димов)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.