Волейболният отбор на Дунав (Русе) остава непобеден във втората осмица

...

Дунав нанесе първа загуба на Локомотив във втората осмица

Волейболният тим на Дунав (Русе) остава непобеден във втората осмица от Суперлигата на България. Момчетата на Данаил Милушев нанесоха първа загуба на ПСК Локомотив (Пловдив), като се постановиха като домакини с в единсствения мач от 6-ия кръг, игран довечера.

ПОБЕДА!!! След доста забавен и оспорван дуел наделяхме над мощния тим на Локомотив (Пловдив) с 3-1 гейма!!! Тази...
Публикувахте от в
Така Дунав е на второ място във краткотрайното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача, само че и среща по-малко. Пловдичани пък остават отпред с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. Следващите срещи и на двата отбора са отсрочени от 1-ия кръг. Русенци ще гостуват на Тетевен Волей, до момента в който Локомотив ще бъде посетител на Берое 2016 (Стара Загора). И двата дуела са в сряда (9 декември) от 18,00 часа.

Първата част на мача стартира с равностойно, след което домакините от Дунав взеха преднина. Локомотив се приближи в резултата на няколко пъти, като даже съумя да изравни. В основните моменти двата отбора се бориха за всяка точка и всяка топка, само че в последна сметка русенци измъкнаха гейма след 28:26. Играчите на Владимир Орлов поведоха във втория гейм, след което домакините съумяха да наваксат изоставането си и да извърнат. Постепенно Дунав взе добра преднина и удвои задатъка си след безапелационното 25:19.

Третата част мина идентично, само че този път Локомотив резервира преднината си и понижи пасива си на 1:2 гейма след 25:19. Решителният четвърти гейм бе напълно под диктовката на Дунав. Въпреки, че Локо понижи дистанцията, русенци останаха постоянни. Така Дунав стигна до крайната победа след 25:21 и 3:1.

Страхотен мач за Дунав изигра Дейвид Кръстев, който бе над всички с фантастичните 28 точки (1 блок, 1 ас и 63% успеваемост в атака) за успеха. За отбора на Локомотив Венцислав Георгиев приключи с 20 точки (1 блок, 1 ас и 58% успеваемост в атака).

ДУНАВ: Николай Манчев 3, Дейвид Кръстев 28, Леон Тончев 14, Ангел Павлов 12, Георги Чалъков 5, Борис Наков 7 - Антон Василиев-либеро (Симеон Добрев, Димо Димов)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ
ЛОКОМОТИВ: Добромир Димитров 4, Венцислав Георгиев 20, Петър Христосков 3, Руслан Шевцов 13, Костадин Гаджанов 10, Васил Атанасов 6 - Мартин Иванов-либеро (Борислав Чукалов 5, Евгени Григоров 1)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.