Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) започна с драматична победа

...

Добруджа започна с драматичен обрат срещу Монтана в плейофите

Волейболният тим на Добруджа 07 (Добрич) стартира с трагична победа в 1/4-финалната си серия в Суперлигата на България. Възпитаниците на Пламен Христов се постановиха доста мъчно като домакини над Монтана с 3:2 (29:31, 25:21, 19:25, 25:20, 15:11) в среща №1 от серията посред им, играна довечера в цялостната зала " Добротица ".

Така добричлии поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Вторият мач сред двата отбора е в събота (23 март) от 18,30 часа в Монтана.

Двата тима потеглиха равностойно в първия гейм, след което домакините от Добруджа съумяха да вземат преднина. Това бе за малко, след което Монтана обърна резултата. Последваха нови обрати, след което монтанчани поеха самодейността и поведоха. Интригата се резервира и в последна сметка след 7 геймбола Монтана измъкна частта с 31:29. Във втория гейм обстановката бе идентична доникъде. Ролите се сменяха до 17:16, по-късно, обаче, момчетата на Пламен Христов направиха постоянна преднина. Монтана се доближаваше на няколко пъти, само че след 25:21 добричлии изравниха геймовете на 1:1.

В третата част гостите от Монтана хванаха правилния темп и преобладаваха от началото. Интрига нямаше, като част от дистанцията бе скъсена едвам при 22:16. До края играчите на Даниел Пеев нямаха проблеми и още веднъж поведоха след безапелационно 25:19. Четвъртият гейм премин под диктовката на Добруджа. Волейболистите на Монтана се доближаваха в резултата, само че след 16:14 добруджанци се откъснаха. Домакините не срещнаха особени компликации и мачът влезе в тайбрек след 25:20.

В петия съдбоносен гейм борбата бе за всяка топка и точка. Равенството се резервира до 7:7, след което последва мощна серия на Добруджа. Добричлии записаха няколко следващи точки и когато нещата към този момент изглеждаха предопределени, гостите от Монтана се активизираха. Това, обаче, не бе задоволително и нови мощни минути за домакините от Добруджа им донесоха успеха след 15:11 и 3:2. Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg