Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа чиста 9-а победа

...

Добруджа с чиста победа у дома над Тетевен

Волейболният тим на Добруджа 07 (Добрич) записа чиста 9-а победа в Суперлигата на България, откакто се наложи вкъщи над Тетевен Волей с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в среща от 18-ия кръг, играна довечера.

Така Добруджа остава на 7-о място във краткотрайното класиране с 9 победи, 9 загуби и 26 точки Тетевенци не престават да са 11-ти с 3 победи, 15 загуби и 10 точки. В 19-ия кръг добруджанци одобряват Черно море (Варна), а Тетевен е хазаин на Хебър (Пазарджик). И двата мача са в събота )17 февруари) от 18,00 часа.

Домакините от Добруджа стартираха стремително в първия гейм, с преднина от няколко точки. Доминацията им продължи съвсем до края на гейма, когато волейболистите на Петър Мечкаров съумяха да стопят разликата. Тогава добричлии се активизираха и взеха гейма с 25:22. Във втората част момчетата на Петър Пенев преобладаваха напълно, като се откъснаха изначало и умерено завоюваха с безапелационното 25:16. Третия гейм бе много оспорван до второто техническо спиране, след което Добруджа още веднъж взе превес и резервира преимуществото си до края, спечелвайки с 25:20 и 3:0.