Волейболният отбор на Черно море (Варна) постигна втора победа в

...

Черно море удари Миньор в Суперлигата

Волейболният тим на Черно море (Варна) реализира втора победа в Суперлигата на България, откакто надигра изрично като посетител Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:14) в мач от междинния 3-и кръг, игран довечера.

Така варненци са на 6-о място във краткотрайното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, с колкото е и 7-ия Левски. Миньор остава на дъното, на последното 12-о място без победа досега. В постоянния 4-и кръг Черно море е хазаин на водача Монтана, а перничани одобряват първенците от Нефтохимик 2010 (Бургас).

" Моряците " преобладаваха през по-голямата част от срещата, като само при започване на третия гейм се развихри същинска борба на полето. Волейболистите на Черно море, обаче, съумяха да се откъснат от противника и завоюваха частта с голяма преднина.

Най-полезни за Черно море бяха Стефан Иванов (2 блока, 3 аса и 52% успеваемост в атака) и Явор Генов (2 аса и 52% успеваемост в атака) с 16 и 15 точки за успеха. За Миньор Георги Стоянов се регистрира с 11 точки.