Волейболният отбор на Черно море (Варна) постигна едва 4-а си

...

Черно море със страхотен обрат срещу Марек в Суперлигата

Волейболният тим на Черно море (Варна) реализира едвам 4-а си победа в Суперлигата на България, откакто направи страховит цялостен поврат от 0:2 до крайното 3:2 (22:25, 24:26, 25:23, 25:20, 15:13) като посетител на Марек Юнион Ивкони (Дупница) в мач от 18-ия кръг, игран довечера в зала " Спортна Дупница ".

По този метод варненци остават на 10-о място във краткотрайното класиране с 4 победи, 13 загуби и 16 точки. Марек пък резервира 8-а си позиция с 6 победи, 12 загуби и 19 точки. В идващия 19-и кръг Черно море приема 9-ия Дунав (Русе), а дупничани гостуват на ЦСКА.

В първия гейм домакините от Марек преобладаваха и без особени проблеми го взеха с 25:22. Във втората част волейболистите на Черно море вкараха конспирация. Дупничани, обаче, съумяха да измъкнат частта след 26:24. Впоследствие варненци демонстрираха постоянна игра в третия гейм и откакто взеха добра преднина понижиха изоставането си след 25:23. Момчетата на Юлиан Тупанков резервираха темпото и съумяха да стигнат до тайбрек след по-убедителното 25:20. В петия съдбоносен гейм Черно море взе самодейността от начало, само че при 11:11 резултатът бе подравнен. До края двата тима се бореха за всяка топка, само че въпреки всичко варненци демонстрираха по-силен дух и измъкнаха успеха след 15:13 и 3:2.

Над всички за Черно море бе руснакът Евгений Тюрин със страхотните 26 точки (4 аса, 2 блока и 38% успеваемост в атака) за успеха. За домакините от Марек Ангел Велков (3 аса, 46% успеваемост в офанзива и 67% положително посрещане) и Павел Душков (4 блока и 48% успеваемост в атака) приключиха с по 14 точки.