Волейболният "Монтана" дебютира с победа в европейските клубни турнири. Българският

...

Страхотен Монтана дебютира с победа в Европа

Волейболният "Монтана " дебютира с победа в европейските клубни шампионати. Българският тим се наложи като посетител с 3:1 (25:19, 19:25, 25:18, 25:20) над отбора на "Апоел Фар Шаба " от Израел в първа среща от 1/16-финалите в шампионата Чалъндж къп.
Играчите на Даниел Пеев направиха 5 блокади в първата част, след която поведоха в резултата. Във втория гейм домакините натрупаха добра преднина след второто техническо спиране и изравниха.
Третата част стартира равностойно, само че страхотна серия от сервис на Константин Абаев докара до преднина от 6 точки на "Монтана " при 19:13.
Българският състав започва мощно и в четвърия гейм като дръпна с 8:4 при първото наложително спиране, а до края не изпусна самодейността, с цел да реализира първа победа в европейските шампионати.
Кирил Клетс бе най-резултатен в срещата с 23 точки (2 аса, 4 блокади), Аспарух Аспарухов добави 14 (1 ас, 1 блокада), а Иван Латунов осъществя с 13 точки (5 блокади) за триумфа на "Монтана ".
Българският отбор приключи със 17 блокади против 7 на противника, играчите на "Монтана " направиха 6 аса, а домакините нямат нито един.
Реваншът е на 21 декември от 19:00 ч. в зала "Младост " в Монтана.
Източник: bulnews.bg