Волейболният женски тим на Левски победи Варна ДКС с 3:0

...
Волейболният женски тим на Левски победи Варна ДКС с 3:0
Коментари Харесай

Женският отбор на Левски завърши втори редовния сезон след победа №15

Волейболният женски отбор на Левски победи Варна ДКС с 3:0 (25:11, 25:18, 25:15) в ранния мач от програмата в четвъртък на женското състезание. Тимът се игра в зала " Левски София " и бе в последния кръг на постоянния сезон.

Тимът на треньора Денислав Димитров имаше цялостно предимство в мача против новобранеца от Варна, който записа 18-а поредна загуба. Левски стартира да натрупа задатък след 5:5 в първия гейм, като разликата набъбна до 15:6, а частта бе затворена при 25:11.

Втората част бе по-равностойна, като отборът от Варна бе конкурентен до 15:15. След това домакините бяха доста по-концентрирани за 25:18.

В третия гейм " сините " взеха самодейността още от началото и не я изпуснаха до края - 25:15, постигайки чиста победа.

Левски си подсигурява второто място в класирането на постоянния сезон, до момента в който отборът на Варна ДКС е финален и ще изпадне от елита.

Най-резултатна за Левски бе Габриела Найденова с 14 точки, от които една обсада. Капитанът Славина Колева се регистрира с 12 - четири аса и два блока.

Първенство на България по волейбол за дами, срещи от 18-ия кръг:

Левски София - Варна ДКС - 3:0 (25:11, 25:18, 25:15)

По-късно през днешния ден:

Марица - Драгоман

Марица 2022 - ЦПВК

Миньор Перник - ЦСКА

Славия - Дея спорт

краткотрайно класиране: 
1. Марица        17  17   0   51:2    51 точки 
2. Левски София  18  15   3   46:16   44 
3. ЦПВК          17  13   4   42:19   38 
4. ЦСКА          17  10   7   35:23   32 
5. Марица 2022   17  10   7   34:27   29 
6. Миньор        17   7  10   28:35   22 
7. Драгоман      17   7  10   26:36   20 
8. Славия 2017   17   5  12   22:41   15 
9. Дея спорт     17   2  15   11:45    7
10. Варна ДКС.     18   0  18    3:54    0
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР