Волейболните вицешампиони от Нефтохимик 2010 (Бургас) започнаха отлично новия сезон

...

Нефтохимик започна с победа над Пирин новия сезон в Efbet Супер Волей

Волейболните вицешампиони от Нефтохимик 2010 (Бургас) започнаха чудесно новия сезон в Efbet Супер Волей. Воденият от Иван Станев отбор надигра изрично вкъщи Пирин (Разлог) с 3:0 (25:13, 25:22, 25:23) в мач от 1-ия кръг на шампионата, игран довечера в зала " Младост ".
 Марек измъкна победа над Черно море на старта на Efbet Супер Волей Марек измъкна победа над Черно море на старта на Efbet Супер Волей
Във втория кръг бургазлии гостуват на Берое 2016 (Стара Загора), като срещата е в понеделник (24 октомври) от 18,00 часа. Пирин пък посреща Марек Юнион Ивкони (Дупница) в дербито на Югозапада в събота (22 октомври) от 18,00 часа.

Домакините от Нефтохимик поведоха през цялото време на първия гейм на срещата, след което продължиха да диктуват играта. До края бургазлии бяха цялостен хегемон и не позволиха особена опозиция за крайното 25:13. В началото на втората част разложани потеглиха мощно и дръпнаха с 3:1, само че не удържаха темпото и домакините направиха поврат. Разликата последователно нарастна, само че след 20:15 настъпи разпределяне от страна на Нефтохимик. Играчите на Пирин се активизираха, офанзивата и началният удар им заработиха стигнаха до тъждество при 20:20. Все отново, воденият от Иван Станев отбор се нахъса и съумя да затвори частта в своя изгода след 25:22.

Бургазлии поведоха и в третия гейм с 4:2 и 6:4, само че последователно гостите от Пирин ги настигнаха при 8:8. Постепенно домакините от Нефтохимик още веднъж поеха самодейността. Борбата продължи и в идващите минути, като играта бе на амплитуди. В края бургазлии имаха преднина от 24:21, само че тя бе стопена съвсем изцяло от Пирин. Атака на Калоян Балабанов постави завършек на мача - 25:23 и 3:0 за Нефтохимик.

Най-резултатен за Нефтохимик стана капитанът Георги Петров с 15 точки (3 блока, 1 ас, 55% успеваемост в офанзива и 56% положително посрещане), а Матей Михайлович добави още 12 точки (1 ас и 46% успеваемост в атака) за успеха. Въпреки това, за MVP на мача беше разгласен разпределителят на отбора Любослав Телкийски, който се регистрира с 3 точки (1 блок) за триумфа.

За отбора на Пирин единственият с двуцифров актив бе Дейвид Кръстев с 14 точки (1 блок, 1 ас и 50% успеваемост в атака).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:13, 25:22, 25:23)

НЕФТОХИМИК 2010: Любослав Телкийски 3, Душан Лопар 4, Калоян Балабанов 9, Георги Чалъков 5, Матей Михайлович 12, Георги Петров 15 - Ивайло Лалов-либеро (Тодор Димитров 1)

Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ

ПИРИН: Дейвид Кръстев 14, Ерик Стоев 3, Любомир Агонцев 1, Кристиян Алексов 8, Стилиян Делибосов, Костадин Гаджанов 4 - Дафин Коцаков-либеро (Мартин Юруков 1, Теодор Каменов 2, Благовест Катранджиев, Преслав Петков 2)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ.