Волейболните шампиони на България при мъжете и жените - Хебър

...

Хебър и Марица с волейболните купи

Волейболните първенци на България при мъжете и дамите - Хебър и Марица Пд, завоюваха финалите за Купите на България.
Пазарджиклии обърнаха Дея спорт Бс след закъснение с 0:2 до победа с 3:2 гейма (-14, -21, 22, 19, 12) във финалния мач в зала " Васил Левски ". Така " тигрите " завоюваха четвърти трофей, само че за първи път пред лична аудитория.
Най-резултатен бе Джулио Саби (Ит) с 22 т. (2 аса, 1 блок), с 14 т. приключи сънародникът му Якопо Масари (1 ас, 2 блока). Николай Николов осъществя 12 т. (2 аса, 1 блок). За Дея ветеранът Николай Учиков завърши с 19 т. (1 ас), с 16 т. приключи Валентин Братоев (6 блока). 15 т. осъществя Тодор Вълчев (3 аса, 1 блок). И двата тима се водят от италиански треньор - някогашният селекционер на България Камило Плачи е отпред на Хебър, а Франческо Кадеду - на Дея.
Волейболистките на Марица нямаха проблеми по пътя към осмата си купа, пета поредна. Те надиграха на финала ЦСКА с 3:0 (16, 20, 17). Най-резултатна бе Ива Дудова с 13 т., 12 добави Добрина Христоскова и 9 - Мария Кривошийска. За ЦСКА Йоана Атанасова означи 10 т.
За първи път финалите при дамите и при мъжете се играха на едно място - пред цялостни трибуни в зала " Васил Левски " в Пазарджик.