Волейболистките от националния отбор на България ще се опитат да

...

България излиза за първа победа в Апелдоорн срещу домакините от Нидерландия

Волейболистките от националния тим на България ще се опитат да запишат първа победа на европейската олимпийска подготовка в Апелдоорн (Нидерландия). " Лъвиците " излизат против домакините във втория си мач от Група А на шампионата. Срещата е довечера от 20,30 часа българско време в известната зала " Омниспорт " и ще бъде давана директно по Българска национална телевизия 3.
 Фалстарт на България на олимпийската подготовка против Полша (видео + галерия)
Момичетата на Иван Петков започнаха с провал на квалификацията, откакто нощес отстъпиха на коравия отбор на Полша с 1:3 гейма в първия си дуел в групата. По този метод България понижи до най-малко възможностите си за класиране напред към полуфиналите на шампионата и да продължат да се борят за квота за Олимпиадата в Токио 2020. Българските волейболистки ще би трябвало да създадат същинско знамение и да победят " лалетата ", които са доста класен тим.
 Нидерландия загря за България с лесна победа над Азербайджан (видео + снимки)
От друга страна Нидерландия започва чудесно като победи без особени проблеми Азербайджан с 3:0 гейма в първата си среща нощес. Така " лалетата " направиха доста сериозна стъпка към класиране за полуфиналите на шампионата.

България има позитивен баланс в срещите си с Нидерландия - 10:7, само че е в серия от две следващи загуби, последната от която в Лигата на нациите през 2019-а с 1:3 гейма.