Волейболистките на Марица“ (Пловдив) ще играят утре първия си мач

...

Треньорът на Марица“ Иван Петков: Имаме самочувствие за мача с Динамо“

Волейболистките на „ Марица “ (Пловдив) ще играят на следващия ден първия си мач от груповата фаза на европейската Шампионска лига. Тази среща има и историческа стойност, тъй като за първи път български женски тим влезе в групите на най-авторитетния евротурнир по волейбол.

Съперник на „ Марица “ е отборът на съветския „ Динамо “ (Казан), началото на мача е 18,30 часа в зала „ Колодрума “. Останалите два състава в трета група са полският „ Хемик “ (Полице) и сръбският „ Визура “ (Рума). В състава на „ Динамо “ играе капитанът на националния ни тим Елица Василева, а в предходния кръг „ Марица “ в профил различен съветски противник – „ Енисей “, след загуба в Пловдив с 2:3 гейма и победа на реванша в Красноярск за пловдивчанки с 3:2 и триумф в златния гейм.