Волейболистките на Левски записаха 5-а победа в НВЛ-жени, след като

...

Волейболистките на Левски надделяха над Раковски след драматичен обрат

Волейболистките на Левски записаха 5-а победа в НВЛ-жени, откакто се постановиха трагично като посетители над Раковски (Димитровград) с 3:2 (20:25, 12:25, 25:18, 27:25, 15:9) в мач от 9-ия кръг, игран довечера пред към 300 фенове в зала " Младост ".

Така Левски заема 4-о място във краткотрайното класиране с 14 точки след 5 победи и 4 загуби, а волейболистките на Габриела Айшинова са 5-и с 13 точки след 4 победи и 5 загуби. В идващия 10-и кръг " сините " играят със Славия, а Раковски гостува на новобранеца Перун (Варна).

Успехът бе факт след цялостен поврат. В първите две елементи домакините от Раковски преобладаваха изцяло над " сините ", като поведоха с 2:0 гейма след 25:20 и 25:12. След това настъпи коренна смяна в играта на Левски. Левскарките поеха контрола над нещата и демонстрираха темперамент за крайната победа. В края на четвъртата част играта бе много оспорвана, само че в последна сметка резултатът бе подравнен след 27:25. Срещата влезе в тайбрек, в който Левски бе безапелационен и се поздрави с успеха след 15:9 за крайното 3:2.

Над всички за Левски бе Елена Бечева с 26 точки (5 блока!, 1 ас и 30% успеваемост в атака) за успеха. За домакините от Раковски Емилета Рачева (3 блока, 4 аса, 28% успеваемост в офанзива и 7% положително посрещане) и Симона Николова (1 блок и 40% успеваемост в атака) осъществиха по 20 точки, само че и техните старания не бяха задоволителни за триумф.