Волейболистките на Левски победиха като домакини Казанлък с 3:0 (25:7,

...

Левски разгроми Казанлък в първия 1/4-финал

Волейболистките на Левски победиха като домакини Казанлък с 3:0 (25:7, 25:13, 25:19) в първия мач сред двата отбора от 1/4-финалните плейофи на НВЛ-жени, който се игра в столичната зала „ Сиконко “.  Левски - Казанлък @@@
Така „ сините “ потеглиха с безапелационен триумф в плейофите, като се нуждаят още от една победа, с цел да се класират за полуфинали в шампионата.
 Левски - Казанлък @@@
Вторият мач сред двата отбора е на 14 март (четвъртък) от 16:00 часа още веднъж в зала „ Сиконко “ в София.

Левскарките стартираха доста плътно, до момента в който гостенките не съумяха да влязат в първия гейм. Сините направиха огромна разлика и затвориха първата част бързо. Във втория гейм представителките на Казанлък се разиграха и бяха равностойни на домакините до 10 точка. След това „ сините “ още веднъж направиха разлика и завоюваха безпроблемно и този гейм. В третата част " розите " демонстрираха повече благоприятни условия и поддържаха тъждество в силите доникъде на гейма. След това Левски наложи волята си и завоюва мача за към 70 минути игра.
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg