Волейболистките на Казанлък Волей постигнаха драматична победа в 4-ия кръг

...

Казанлък с драматична победа над Берое

Волейболистките на Казанлък Волей реализираха трагична победа в 4-ия кръг на женската " Демакс " лигата. " Розите " надвиха доста мъчно и измъчено вкъщи над Берое (Стара Загора) с.

По този метод казанлъчанки са отпред във краткотрайното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача. Берое пък е на 5-о място с 1 победа, 2 загуби и 4 точки. Следващата среща на Казанлък е на 5 декември (събота) против ДКС Варна, а Берое среща Марица в неделя (6 декември).

Първата част на мача стартира с лека преднина за домакините от Казанлък. Нещата се трансформираха доста бързо, като старозагорки взеха нещата в свои ръце. Ролите се размениха още няколко пъти и в последна сметка Берое затвори гейма с минимална преднина 25:23. Във втория гейм девойките на Диян Боюклиев поведоха, само че обстановката се разви идентично на миналата част. Казанлъчанки останаха постоянни и този път не изпуснаха самодейността. Третата част мина по сходен метод, само че бе много по-оспорвана, като състезателките на Борислав Крачанов завоюваха след 25:23.

В четвъртия гейм двата тима започнаха равностойно, след което " розите " излязоха напред. Впоследствие, играта продължи точка за точка, само че казанлъчанки не се отхвърлиха и дръпнаха в резултата. Последва преднина за беройки и те затвориха сполучливо частта след 25:20. В тайбрека Берое бе безапелационен първоначално. " Розите " понижиха дистанцията и съумяха да извърнат в своя изгода. " Зелено-белите ", обаче, още веднъж вкараха конспирация и стигнаха до тъждество. Положението се резервира и след 18:16 и 3:2 домакините от Казанлък записаха четвъртата си победа в шампионата.

КАЗАНЛЪК: Елина Стойчева, Селин Салим, Рая Кирова, Никол Пейчинова, Пламена Кораменова, Кристина Йорданова - Александра Терзиева-либеро (Десислава Тодева)
Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ
БЕРОЕ: Мария-Габриела Миличивич, Виолина Николова, Лора Славчева, Йоанна Николова, Мая Ангелова, Стеляна Чакърова - Станислава Хубенова-либеро (Борислава Личева, Кристина Якимова, Мирослава Костова, Анита Петрова)
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ.