Волейболистите на ЦСКА записаха седма победа в първенството при мъжете

...

ЦСКА се справи с Берое за седма победа в Супер Волей

Волейболистите на ЦСКА записаха седма победа в шампионата при мъжете - Супер Волей, заяви Bgovolleyball.com.

Воденият от Александър Попов отбор надигра Берое с 3:0 (25:13, 25:20, 27:25) в мач от 10-и кръг, изигран в града под липите. "Червените " са шести във краткотрайното класиране с 21 точки (7 победи, 3 загуби), "зелено-белите " са 15-и с 3 точки (1 победа, 9 загуби).

"Армейците " преобладаваха напълно в първата част, след което беройци поведоха за малко. Домакините обаче не позволиха повече съмнения и още веднъж взеха своето и във втория гейм.

Третата част потегли под диктовката на ЦСКА, само че деветата точка играта продължи равностойно. Беройци съумяха да поемат самодейността при 17:16 и резервираха темпото до 22:22. Тогава "червеният " отбор още веднъж излезе напред и играта се завърза. В последна сметка, след три мачбола домакините затвориха изрично срещата.

Най-резултатен бе Георги Татаров с 15 точки, с 14 точки се разписа Реда Хайкал. 10 точки добави Иван Латунов, толкоз осъществя и Мартин Павлов. За противника Иван Чолев се регистрира с 12 точки, като бе единственият с двуцифрен актив.

В различен дуел при мъжете, Дея спорт надигра Дунав с 3:0 гейма.

При дамите, волейболистките на Берое победиха като домакини Перун Варна с 3:0 (25:17, 25:22, 25:18) в мач от седми кръг на женското състезание Демакс лига, който се игра в зала „ Иван Вазов “.

Така беройки, водени от Стефан Стефанов, записаха първи триумф в шампионата, като с шест загуби и 3 точки заемат седмо място във краткотрайното класиране. Представителките на Перун означиха шесто проваляне, като са на на осма позиция в таблицата, без извоювана точка.

И в три гейма имаше равнопоставеност в играта доникъде. След това домакините посочваха повече благоприятни условия. Те се откъсваха в резултата, поддържаха превес до края и затвориха мача с чиста победа, като взеха първи три точки в актива си.

В различен мач при дамите, Славия надделя Локомотив 1929 с 3:2 гейма.