Волейболистите на ПСК Локомотив (Пловдив) се поздравиха с 5-а поредна

...

Локомотив спря Берое, Виктория Волей завърши с драма редовния сезон

Волейболистите на ПСК Локомотив (Пловдив) се поздравиха с 5-а поредна и общо 7-а победа в Източната група на Висшата лига. Воденият от Красимир Стефанов тим завоюва дербито в челото на таблицата с Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:13) в мач от 13-ия кръг, игран в зала " Иван Вазов " в Града на липите. Така Локо се изкачи на второ място във краткотрайното класиране с 22 точки след 7 победи и 4 загуби. Берое остава водач с 23 точки след 9 победи и 2 загуби.

Старозагорци започнаха мощно в първия гейм, след което пловдивчани поеха самодейността и без проблем поведоха в мача след 25:19. Ситуацията се повтори и във втората част, само че гостите продължиха решително. Мартин Палийски и съотборниците му бяха безапелационни в третия гейм и се поздравиха с чиста победа. Венцислав Георгиев от Локомотив получи зелен картон за феърплей във втория гейм.

Другият пловдивски отбор - Виктория Волей, пък приключи постоянния сезон с трагична победа. Състезателите на Атанас Митрев надвиха над Черноморец (Бяла) с 3:2 (23:25, 25:21, 25:21, 14:25, 15:11) . " Викторианците " са 3-и в таблицата с 22 точки след 7 победи и 5 загуби. Черноморец пък е 6-и с 11 точки след 3 победи и 8 загуби.

Волейболистите на Виктория Волей потеглиха добре в първия гейм, след което играта продължи равностойно. Гостите от Черноморец, водени от Георги Узунов, поеха самодейността на няколко пъти и в последна сметка завоюваха частта след 25:23. Във втората част играчите от Бяла имаха превес, само че дадоха опция на домакините да извърнат и да изравнят геймовете след 25:21. Третата част мина под диктовката на Виктория - 25:21, след което състезателите от Черноморец още веднъж изравниха след безапелационно 25:14 и срещата влезе в тайбрек. Там двата тима се движеха близо един до различен, само че Виктория Волей излезе краен победител след 15:11 и 3:2.

С трагична победа се поздрави и Дея спорт (Бургас). Момчетата на Весела Братоева се постановиха над състава на Царево с 3:2 (16:25, 24:26, 25:13, 25:19, 15:7) в морското дерби на кръга. Дея е 4-и с 19 точки и баланс от 7 победи и 4 загуби, а Царево е 5-и с 12 точки след 4 победи и 7 загуби.

В първия гейм Царево диктуваше ситуацията на терена и го завоюва без проблем след 25:16. Бургазлии поведоха във втората част, само че Царево обърна резултата. Воденият от Весела Братоева отбор имаше един геймбол, само че не съумя да го отрази и Царево усили задатъка след 26:24. Последваха мощни изяви на домакините от Дея в идващите две елементи и те изравниха след 25:13 и 25:19, като с това мачът бе вкаран в тайбрек. Там състезателите на Дея бяха безапелационни и се поздравиха с успеха след 15:7 и 3:2 гейма.