Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха първа победа за сезона. Воденият

...

Пирин се справи с Марек в Разлог

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха първа победа за сезона. Воденият от Благовест Катранджиев отбор се наложи над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с  3:1 (25:22, 25:16, 21:25, 25:18) в югозападното дерби на кръга, изиграно в зала " Септември " в Разлог.

Разложани заемат петата позиция във краткотрайното класиране, като имат три точки в актива си (1 победа, 1 загуба). Марек е четвърти със същия актив и баланс, само че с по-добро геймово съответствие.

В идващия кръг Пирин среща ЦСКА, на 31 октомври (понеделник). Волейболистите на Найден Найденов излизат против Берое 2016 (Стара Загора) на 29 октомври (събота).

В първата част двата отбора бяха равностойни, след което домакините поеха самодейността. След средата на гейма дупничани набраха инерция и стопиха дистанцията на една точка (14:13). Впоследствие обаче разложани си върнаха водачеството и излязоха напред в резултата.

Вторият гейм бе напълно под диктовката на Пирин, който усили задатъка си в  срещата.

Третата част продължи възходящата линия на разложани, които преобладаваха до 8:6. Постепенно се стигна до поврат - момчетата на Найден Найденов овладяха ситуацията и завоюваха гейма.

В решителния четвърти гейм състезателите на Благовест Катранджиев бяха цялостен хегемон и записаха триточков триумф.

Най-резултатен бе Дейвид Кръстев с 27 точки (3 аса), с 1по 14 точки приключиха Теодор Каменов (1 ас, 2 блокади) и Костадин Гаджанов (1 ас, 6 блокади). За противника Георги Бъчваров приключи с 16 точки (2 ас, 1 блокади), с 15 точки се регистрира Златан Йорданов (1 блокада).