Волейболистите на Нефтохимик направиха голяма крачка към спечелване на втора

...

"Нефтохимик" се насочи към защита на титлата с втора победа срещу ЦСКА

Волейболистите на " Нефтохимик " направиха огромна крачка към продобиване на втора поредна купа. Те се постановиха с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21) против ЦСКА във второто си домакинство.

С това те поведоха с 2:0 победи във финалната серия. Сега серията минава към семейства на алените, само че към момента не се знае в коя зала ще се играят мачовете на 19 и 20 април.

По сходство на първата среща в този момент " Нефтохимик " излезе с триумф от сложните моменти и заслужи успеха. ЦСКА още веднъж може да съжалява, откакто изпусна положителни благоприятни условия.

Първият гейм вървеше оспорвано, като в края воденият от Александър Попов тим взе огромна преднина. Гостите позволиха поврат за 23:25 след няколко несполучливи офанзиви.

ЦСКА стартира добре втората част и този път излезе победител, с цел да изравни. Мачът продължи оспорвано, само че след мощен приключен на третия гейм " Нефтохимик " поведе за повторно.

С добра игра първенците съумяха да измъкнат и четвъртата част и завоюваха мача.
Източник: dnevnik.bg