Волейболистите на Левски записаха 5-а победа в първата осмица на

...

Левски отнесе Добруджа в отложен мач

Волейболистите на Левски записаха 5-а победа в първата осмица на Суперлигата, откакто отнесоха вкъщи Добруджа 07 (Добрич) с в отсрочен мач от 5-ия кръг, игран довечера в зала " Левски София " в столицата.

Така " сините " са 3-и във краткотрайното класиране с 5 победи, 3 загуби и 15 точки. Добруджа пък е на 4-о място с 4 победи, 5 загуби и 14 точки. В постоянния 10-и кръг Левски ще одобри Марек Юнион Ивкони (Дупница), до момента в който добричлии са домакини на Монтана. И двете срещи са идващия вторник (16 февруари) от 18,00 и 18,30 часа.

В първите два гейма Левски доминираше изцяло на полето, като взимаше солидна преднина от началото и не позволяваше противопоставяне от страна на гостите. Старши треньорът на Добруджа Мирослав Живков потърси смяна, като стартира да прави смени, с цел да откри най-оптималния вид.

В първата част при 11:17 бе направена двойна промяна. На игрището като разпределител се появи Любослав Телкийски, а като диагонал Християн Димитров. Във втория гейм пък в игра влезе опитният Методи Ананиев, а по-късно влезе и Светослав Арнаудов. Въпреки рокадите, обаче, Добруджа не съумя да откри правилния темп и Левски затвори първите две елементи с разлика.

В третия гейм имаше прочут проблясък за гостите от Добруджа. Те започнаха по-стабилно и бяха равностойни до 7:7. След това, обаче, домакините от Левски още веднъж взеха нещата в свои ръце и направиха разлика, като поведоха с 15:10. Добричлии не съумяха да излязат от обстановката и Левски завоюва мача след 25:18 и 3:0.

Над всички за Левски бе капитанът Боян Йорданов с 18 точки (2 аса и 59% успеваемост в атака) за успеха. Гордан Люцканов добави още 12 точки (3 аса, 45% успеваемост в офанзива и 44% положително посрещане) за триумфа.

За Добруджа Жулиен Георгиев приключи с едвам 7 точки (44% успеваемост в атака).

ЛЕВСКИ: Владимир Станков 3, Боян Йорданов 18, Гордан Люцканов 12, Самуил Вълчинов 10, Марк МакГивърн 5, Христо Цветанов 7 - Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев 2, Жулиен Георгиев 7, Мартин Мечкаров 6, Димитър Маринков 5, Денис Чавдаров 6, Венцислав Рагин 4 - Николай Тодоров-либеро (Любослав Телкийски, Методи Ананиев 1, Християн Димитров 5, Светослав Арнаудов)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg