Волейболистите на Левски София отстъпиха на Хебър (Пазарджик) с 2:3

...

Владимир Николов: Хебър ни надигра със сервис

Волейболистите на Левски София отстъпиха на Хебър (Пазарджик) с 2:3 в трагичен дуел от 14-ия кръг на Суперлигата, който се игра в зала " Христо Ботев ".

" Категорично, сервисът направи разликата, съобщи след мача треньорът на " сините " Владимир Николов. - И в първия, и във втория гейм - отхвърлиха ни с началния си удар. В петия гейм също - започнаха с 5:0, би трябвало да ги поздравим. Смятам, че по-добрият от нас победи. Ние не успяхме да противодействаме по най-ефективния метод. Геймът на 10 точки го загубихме, тъй като откакто видях, че ни поведоха с 8 точки (15:7 мисля, че беше), желаех да употребявам треньорски способ. Да изкарам всички съществени състезатели, с цел да не стоят на игрището и да изгубят гейма по този начин или другояче. Вкарах всички запаси, беше обикновено и разумно Хебър да победи в този гейм. Те го направиха умерено. В третия гейм успяхме да се върнем, с доста добра игра, и с това, че Хебър не ни пробиха със сервис и в третия, и в четвъртия гейм. В петия гейм не бяхме задоволително спокойни да покажем, че играем по-добър волейбол от Хебър. Те извършиха много мощен сервис, единствено поздравления и възторженостти за Ляфтов. Имахме обстановки, в които знаехме какво ще стане, знаехме какво би трябвало да създадем, само че не взехме вярното решение. Това опира до успокоение, майсторство, самочувствие, имам предвид офанзивата на висока топка. Миналата година тимът ни беше много по-различен, преди Нова година играхме без диагонал. Нека бъдем реалисти, играейки без диагонал, не можеш да биеш най-хубавия тим в шампионата. След Нова година детайлите ги изпълняваме по-добре от Хебър. Те завоюваха, с помощта на сервиса, който извършват. Те са любимец, споделих и преди мача, което не трансформира обстоятелството, че ние играем добър волейбол. Ние работим върху осъществяването на нашия начален удар и посрещане всеки ден. Имаме доста благоприятни условия да подобрим нашата игра, те нямам доверие да съумеят да подобрят техния към този момент извънреден сервис. Ако в плейофите играем отново с тях, се надявам разликата сервис-посрещане да бъде по-малка. "