Волейболистите на Дунав (Русе) постигнаха 10-а си поредна победа във

...

Дунав с 10 от 10 във втората осмица

Волейболистите на Дунав (Русе) реализираха 10-а си поредна победа във втората осмица на Суперлигата. Воденият от Данаил Милушев отбор надигра като посетител Черно море (Варна) с в мач от 10-ия кръг, игран в зала " Христо Борисов " в Морската ни столица.

Така русенци не престават да са водачи във краткотрайното класиране с 28 точки след 10 победи от 10 мача. Черно море пък е на 6-о място с 9 точки след 3 победи и 6 загуби, само че и мач по-малко. В идващия, промеждутъчен, 11-и кръг Дунав е хазаин на новобранеца Арда (Кърджали), който е без победа досега, до момента в който варненци са посетители на мощния отбор на Локомотив (Пловдив). И двете срещи са във вторник (16 февруари) от 18,00 часа.

Гостите от Дунав поведоха през цялото време на първия гейм, като оформиха добра преднина. В средата на частта домакините от Черно море изравниха и излязоха напред за малко, само че не съумяха да удържат темпото. Момчетата на Данаил Милушев още веднъж взеха водеща роля и завоюваха гейма с 25:21. Втората част още веднъж мина под диктовката на русенци, които продължиха да играят все по-уверено. Дунав довърши започнатото в третия гейм, като стартира стремително и бяха безспорен хегемон. Така те записаха 10-а си победа след 25:11 и 3:0.

Най-полезен за Дунав бе Дейвид Кръстев с 15 точки (1 блок, 3 аса и 61% успеваемост в атака) за успеха. Леон Тончев (2 блока, 59% успеваемост в офанзива и 45% положително посрещане) и Борис Наков ( 5 блока! и 50% успеваемост в атака) прибавиха 12 и 11 точки за триумфа.  За домакините от Черно море Кристиян Димитров (1 ас, 41% успеваемост в офанзива и 29% положително посрещане) и Иван Манолов (2 блока, 1 ас, 44% успеваемост в офанзива и 27% положително посрещане) приключиха с 12 и 11 точки.

ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков 1, Петър Петров, Кристиян Димитров 12, Иван Манолов 11, Борис Начев 5, Красимир Митев 1 - Борис Димов-либеро (Данаил Димов 2, Ивайло Колев, Иван Йорданов, Пламен Пацов, Даниел Вълев, Борислав Желязков-либеро)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ
ДУНАВ: Николай Манчев 7, Дейвид Кръстев 15, Леон Тончев 12, Ангел Павлов 3, Георги Чалъков 1, Борис Наков 11 - Симеон Добрев-либеро (Димо Димов, Владимир Христов 4, Алекс Николов 2)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.

Снимки: формалната Facebook страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League