Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 3-а поредна и общо

...

Добруджа отнесе Славия за победа №9 в Суперлигата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 3-а поредна и общо 9-а победа в Суперлигата на България, откакто надигра изрично като посетители Славия с 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) в мач от 13-ия кръг, игран довечера в зала " Панайот Пондалов ".

Така добричлии са 4-и във краткотрайното класиране с 9 победи, 4 загуби и 28 точки, само че преди изиграването на всички срещи от кръга. Славия пък остава на последното 12-о място с едвам 1 победа, 12 загуби и 2 точки. В междинния 14-и кръг Добруджа е хазаин на Черно море (Варна), а Славия гостува на Арда в Кърджали. И двете срещи са в сряда (5 февруари) от 18,30 часа.

В първия гейм домакините от Славия потеглиха мощно, като поддържаха известна преднина, само че след 19-та точка изпуснаха самодейността и добричлии взеха своето - 25:21. Началото на втората част бе равностойно, само че след това играчите на Петър Шопов още веднъж дръпнаха и поведоха с 2:0 след безапелационно 25:18. Третата част стартира добре за Славия, само че след 8-ата точка мина под диктовката на Добруджа за крайното 25:18 и 3:0 гейма в тяхна изгода.

Снимка: Бончук Андонов