Волеви Григор на два пъти направи обрат в развоя на

...

Волеви Григор обърна Дел Потро и чака Агут

Волеви Григор на два пъти направи поврат в развоя на мача и надделя Хуан Мартин дел Потро с 2:0 сета - 7:6 /6/, 7:5.

Така в четвъртфинала на шампионата в Пекин българинът ще срещне испанеца Роберто Баутиста Агут. Срещу него салдото на Гришо е 1:1 победи.

Мачът стартира неприятно за Григор, който позволи пробив още в първия гейм. Той обаче върна пробива за 3:3 и след това сетът вървеше равностойно. Така се стигна до тайбрек, който също вървеше точка за точка, до момента в който най-после Дел Потро позволи двойна неточност и Димитров завоюва сета със 7:6 /6/.

Още по-лошо се разви първоначално вторият сет за българина. Той бе продънен от аржентинеца, който поведе с 4:2 и 5:2.

Точно тогава Григор Димитров показва страхотна воля и не даде повече нито един гейм на противника, надвидайки го със 7:5 и спечелвайки мача с 2:0 сета.

Балансът в срещите сред двамата бе позитивен за аржентинеца.

Хуан Мартин дел Потро имаше пет победи против една за българина, към този момент са две.

Димитров взе и предния мач сред двамата, на Мастърса в Синсинати през август.

Първи сет 7:6/6/

Пробив на Дел Потро още в първия гейм, в който подаваше Григор - 0:1.

Аржентинецът взе на нула своя сервис и поведе с 2:0.

Макар и мъчно, Гришо стигна до първия си сполучлив гейм и понижи - 2:1.

Дел Потро още веднъж е безапелационен при собствен сервис, повежда с 3:1.

Най-добрият гейм за Григор от началото на мача, понижи резултата на 3:2 за Дел Потро.

Григор върна пробива и затвърди подобрението в играта си - тъждество 3:3.

Макар и с някои неточности, Димитров взе своя сервис и за пръв път излезе напред в резултата - 4:3.

Ново тъждество в резултата - 4:4.

Гейм на нула в интерес на българина и 5:4 в негова изгода.

Дел Потро още веднъж изравни - 5:5.

Оспорван гейм, само че в интерес на сервиращия Димитров и 6:5 за него.

Подобен гейм, единствено че в интерес на аржентинеца - 6:6 и тайбрек.

Тайбрекът бе доста оспорван и приключи 8:6 за Григор, след двойна неточност в края на Дел Потро. 7:6 за българина в първия сет.

Втори сет - 7:5

Двамата размениха по един гейм за 1:1.

Оспорвана борба при сервиса на Дел Потро, само че аржентинецът завоюва и поведе с 2:1.

Добра игра на Гришо, изравнява резултата - 2:2.

Дел Потро още веднъж излиза напред - 3:2.

Пробив за Дел Потро, повежда с 4:2 във втория сет.

Лек гейм за аржентинеца, излиза напред безапелационно - 5:2.

Много мъчно, само че Григор взе своя сервис и към този момент остава в сета, губи го с 3:5 досега.

Нещо повече - Григор направи пробив, понижи на 4:5 и в този момент ще сервира.

Нов гейм за Димитров, навакса закъснение от три във втория сет и изравни - 5:5.

Гейм на нула в интерес на Димитров, освен това при сервис на Дел Потро. Нашият повече с 6:5 и е на гейм от успеха в мача.

Неудържим Григор Димитров завоюва гейма, сета със 7:5 и мача с 2:0!

източник: LAP.bg