Волен Сидеров заяви пред журналисти в министерския съвет, че в

...
Волен Сидеров заяви пред журналисти в министерския съвет, че в
Коментари Харесай

Лидерът на Атака настоява кабинетът да оттегли проекта на Закон за шума

Волен Сидеров съобщи пред публицисти в министерския съвет, че в границите на съвещанието на кабинета е направил предложение за отдръпване на плана на Закон за шума, тъй като, по думите му, той нанася вреди на бизнеса. Според този закон могат да се затварят заведения по преценка надали не на Министерство на вътрешните работи, което ще нанесе вреди на туризма и ще е причина за по-малко доходи в бранша, разяснява водачът на Атака. Проектозаконът е минал на първо четене, могат да го изтеглят, добави той.

Сидеров счита, че дейностите на вицепремиера Валери Симеонов вредят на държавния интерес. Аз го изпратих в изпълнителната власт, с цел да работи за стандарта, за пенсиите, а не да се разхожда с шумомер в ръка. Това не е работа на един вицепремиер, сподели Сидеров и уточни, че ще се откри кой да извършва отговорно и както би трябвало тази, по думите му, координираща, е не шерифска функционалност.

Според Сидеров в предложенията за промени в законите за горивата и за приватизацията няма нищо лобистко. Той уточни, че вицепремиерът дължи в най-малък период обществени извинения на " Атака " и на ГЕРБ, които е нарекъл " лобистки спасители на редови войник Киро и прочие такива просташки подмятания ". Според Сидеров Симеонов дължал извинения и на премиера, който е обвинил според от Домусчиеви, и на Даниел Кирилов за обвиняването в " съчиняване на лобистки текстове ". Това опрощение час по-скоро би трябвало да бъде показано. В противоположен случай ще заведем каузи - аз и Николай Александров - моят сътрудник, ще окуража и Даниел Кирилов, и премиера също да заведат каузи за засегнатост, клюка и уронване на престижа, съобщи Волен Сидеров. Той заяви още, че на съвещанието на Министерски съвет е помолил премиера да вкара " медийна хигиена ". Не може вицепремиери и министри да се изричат, да лепят етикети, да упрекват голословно и това да минава като пролетен дъжд, аргументира настояването си Сидеров.

Той уточни, че задачата на днешното му посещаване в Министерски съвет е била да предложи на кабинета, когато се появяват такива неприятно съгласно него написани като този за шума, да се прави координиране с парламентарната група на " Обединени патриоти ", както и на ГЕРБ. Народното събрание не е придатък на Министерския съвет, е назад, посочи Сидеров. По думите му редица други закони, като този за устройство на територията, импортирани от обособени депутати на НФСБ, също са " лобистки, непоносимо лобистки, в персонална изгода на вносители ". Сидеров дефинира сходна процедура като неприемлива и изиска тя да се приключи.

Сидеров осведоми, че тази заран на председателски съвет е подлагал на критика дейностите на ГЕРБ поради решението да създадат крачка обратно по отношение на предложенията за промени в Закона за приватизация. Ветото на президента не е добре направено, бих го посъветвал да си смени съветниците, тъй като там има непрофесионално написани претекстове, разяснява Волен Сидеров. Той продължи, че това, по думите му, преждевременно взето решение в синхрон с нападките на вицепремиера Симеонов, който съгласно

Сидеров към този момент работил срещу държавното управление, говорило за някакво договаряне да бъде саботирано държавното управление и ръководещото болшинство. Сидеров е предложил ветото на президента да остане за разискване през септември.
В отговор на въпрос Сидеров означи, че БМФ е компания, в която страната има 30 %. " Ако в този момент тази компания отиде към неплатежоспособност, която слушам, че се приготвя, то страната ще загуби над 300 милиона ", съобщи Сидеров и посочи, че това са активите, които дават отговор на 30 % държавно присъединяване.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР