Военният министър: България е жертва на руската пропаганда – няма

...
Военният министър: България е жертва на руската пропаганда – няма
Коментари Харесай

Военният министър: България е жертва на руската пропаганда – няма да пращаме войски в Украйна!

Военният министър: България е жертва на съветската агитация – няма да пращаме войски в Украйна!

„ България е жертва на съветската агитация, доколкото се пускат подправени данни, че наши военни ще бъдат пращани в Украйна. Това няма по какъв начин да се случи “, сподели военният министър Атанас Запрянов по БТВ.

„ Активността във военните дейности е на съветската страна. Русия не желае преустановяване на огъня, тъй като не се постигнала задачите си “, уточни още гостът на предаването „ Защо, господин министър “.

„ След като Владимир Путин не съумя да унищожи Украйна, в този момент той желае да резервира окупираните украински територии. Това е нарушаване на интернационалното право “, добави Запрянов.

„ Ще бъде знамение, в случай че се реализира помирение за период от 30 дни “, разяснява министърът във връзка плануваните за на следващия ден договаряния сред Москва и Киев в Истанбул.

„ Самолет F-16 Block 70 е изцяло изправен и е приключил техническото и авиацинното приемане. Остават единствено документални процедури “, сподели още министърът на защитата.

Запрянов добави, че приемайки бойния аероплан, той става български, не американски. Ще одобряваме по същата процедура всички останали самолети тази година, по-късно ще продължи обучаването на водачи.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР