Мианмар задържа 11 обвинени в повишаване на цената на ориза
Военните управляващи на Мианмар са арестували 11 души, в това число японски изпълнителен шеф, за продажба на ориз на цени, по-високи от предписаните равнища.
Длъжностни лица споделиха в понеделник, че арестуваните включват търговци на ориз, мелничари и търговци на дребно. Обвиненията са свързани с продажбата на ориз на цени до 70 % по-високи от това, което се смята за задоволително от управляващите, до момента в който се борят с дълбока икономическа неустойчивост на фона на продължаващия спор в страната.
Сред арестуваните беше японски изпълнителен шеф, чийто арест провокира търкания с Токио. Директорът на оператора на супермаркети Aeon Orange Хироши Касамацу беше арестуван след следствие на оризови мелници и супермаркети, заяви осведомителният екип на управляващите късно в неделя.
В него се споделя, че Касамацу и трима жители на Мианмар са обвинени в повишение на цените „ за основаване на стопански безпорядък “.
Сътресения
Бедната страна в Югоизточн...
Прочетете целия текст »




