Водната криза в Плевенска област събра днес в града –

...
Водната криза в Плевенска област събра днес в града –
Коментари Харесай

„Възраждане“: Водната криза в Плевен е изкуствено създадена, трябват само 30 000 лева, за да има вода!

Водната рецесия в Плевенска област събра през днешния ден в града – ръководител на “Възраждане ”, Ивелин Първанов – депутат, доктор Виктория Мучанова – ръководител на “Възраждане ” в Плевен и Кирил Тодоров.

Ивелин Първанов предложи решение за справяне с водната рецесия, за което са нужни едвам 30 000 лева То се състои във включването в употреба на кладенците до Долни Дъбник , за които са нужни 15 помпи . Разходите за локалната власт, с цел да бъдат пуснати и да бъде филтрирана водата, защото оттова има прокаран тръбопровод, са на стойност под 30 000 лева

„ Това е цената на бедствието в град Плевен, който е медицински център, в който се лекуват хора от цялата страна. След няколко седмици ще стартира и образователната година, дано учебните заведения не посрещат децата без вода, както предходната такава “ , безапелационен е Първанов.

Второто решение, което той уточни, е водоизточникът на компания „ Плама “ , откъдето минава тръбопровод, обвързван с водоизточник, който е в положение да зареди „ Сторгозия “ . Въпрос на договаряния, само че чисто механически може да бъде наведен в употреба в границите на няколко дни.

След него се изрече Костадин Костадинов и акцентира, че Ивелин Първанов е приказвал за решението на казуса, а той ще уточни по какъв начин съгласно него се е стигнало дотук. Председателят на “Възраждане ” оприличи водната рецесия в Плевен с тази в Перник и напомни, че тогава страната е отделила средства за създаване на тръбопровод, който след това е станал излишен, тъй като язовирът се е напълнил.

Според Костадинов водната рецесия в Плевен се основава изкуствено и е средство за единоборство сред две фракции вътре в ГЕРБ, на което жителите са заложници. Прави мощно усещане основаната протестна вълна против кмета в случай, че има държавно ВиК и отговорността е на две министерства. В това Костадинов заподозря изкуствено основаване на напрежение, съзнателно нерешаване на казуса за оповестяване на бедствено състояние до края на седмицата, което да развърже ръцете на ВиК Холдинга и локалното ВиК да осъществят публични поръчки за десетки милиони левове .

“Загуби по водопреносната мрежа в страната има големи. Те са над 75%, а тук-там и 90%. Но вода също има. Нека не забравяме, че няма нито един пресушен водоизточник в България. Същевременно популацията в нашата страна понижава за последните десетилетия с ⅓. Съответно понижиха и индустриалните обекти, които употребяват вода. Индустрията ни е свила потреблението си към 7 – 8 пъти ” , сподели Костадинов.

Той заключи, че имаме стесняване на използването на вода, само че в действителност вода няма и попита риторично “Къде е водата? ” . Добави, че регулярно се основават и водни рецесии, което постанова да се търси решение.

“Като решение в този съответен случай е добре да стартираме с дисциплинарното уволняване и следствие на Климент Тодоров, против който има сигнали и досъдебни производства, които седят на трупчета ” , сподели Костадинов.

От организацията ще изискат цялата информация за досъдебните производства на Тодоров, с цел да ревизират дали тъкмо те не са употребявани, с цел да бъде принуждаван той да подписва всичко .

От “Възраждане ” са предложили стратегия на цялостна рехабилитация на водопреносната мрежа, в която тя поетапно да се подменя, само че за жалост не е призната за осъществяване .

От “Възраждане ” са безапелационни, че Климент Тодоров няма място на управителната позиция във ВиК, без значение дали като директен или индиректен реализатор на лобитата на ГЕРБ.

Присъединете се към нашия 

Докато Варна има задържан кмет, Портних обикаля региона с Йордан Цонев

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР