*** Водещите вечерни новини на 11 юли Ако остане сегашният

...
*** Водещите вечерни новини на 11 юли Ако остане сегашният
Коментари Харесай

Водещите новини! Минималната работна заплата в България от догодина – около 600 евро. Задържаха 71-годишна баба за разпространение на наркотици

***

Водещите вечерни вести
на 11 юли

Ако остане сегашният механизъм за установяване на минималната работна заплата (МРЗ), за идната година тя ще бъде към 1200 лв. (около 613 евро по настоящия курс).


Това сподели министърът на труда и обществената политика Борислав Гуцанов.


Той също по този начин сподели и че чака да се откри „ златното сечение “ в диалозите сред синдикати и работодатели, което да е най-полезно за работещите и за стопанската система.


***

71-годишна жена и двама мъже на 24 и 52 години са арестувани за разпространяване на наркотични субстанции, оповестяват от полицията в Русе.


При полицейската интервенция, траяла два дни, в дома на дамата са открити към 30 грама метамфетамин , към 80 грама марихуана и разнообразни уреди за разфасоване на опиати .


***

Подкрепихме вота на съмнение, тъй като това ръководство е нездравословно – то няма действителна стратегия, не организира действителни промени. Единственото, което прави, е да употребява власт. Това съобщи в предаването „ Лице в лице “ по bTV националният представител от ПГ на ПП-ДБ Васил Пандов.


Той добави, че настоящето ръководство е посочило „ същинското си лице “, което е ориентирано против хората.


„ Това ръководство изпраща младите лекари да работят в Сицилия, споделя ни да не вървим в Гърция, а да почиваме тук, с цел да има пари за тях. Освен това знаете за повдигането на студентските такси... Това е едно ръководство, което насажда боязън измежду свободните и интелигентните хора и не на последно място осъществя една свръхактивност против съперниците си “, разяснява депутатът.


***

Задържаха 46-годишен мъж за убийството на майка му в Сливен. Това заяви комисар Димитър Величков от Областната дирекция на полицията.


Престъплението е осъществено в петък сутринта. Според проверяващите обвиненият е нанесъл към 20 прободни рани на 68-годишната жертва. Двамата живеели на квартира в Сливен.


***

Най-добрият български тенисист Григор Димитров съобщи, че отказването му против Яник Синер на „ Уимбълдън “ поради травма е един от най-болезнените моменти в кариерата му и благодари на всички за поддръжката, написа Sportal.bg.


Димитров водеше с 6:3, 7:5 в срещата си от четвъртия кръг на Откритото състезание на Англия против № 1 в света Яник Синер (Италия), само че при 2:2 гейма в третия сет беше заставен да се откаже поради остра болежка в дясната страна на огромния гръден мускул, а след това медицинските проучвания демонстрираха отчасти скъсване.


„ Понякога сърцето желае да продължи, само че Вселената има друг проект за нас. Отказването от този мач на „ Уимбълдън “ беше един от най-болезнените моменти в кариерата ми “, написа Димитров в профила си в Инстаграм.


***

Населението на Европейския съюз към 1 януари 2025 година е 450,4 милиона души, или с над 1 милион повече, в сравнение с към началото на 2024 година Това сочат най-новите оценки на Евростат, оповестени през днешния ден, когато се отбелязва Световният ден на човечеството.


Населението на Европейски Съюз пораства за четвърта поредна година, откакто понижа през 2021 година поради последствията от пандемията от КОВИД-19. Растежът може да се изясни значително с нарастването на миграцията. От 2012 година насам негативният натурален приръст на популацията на Европейски Съюз бива обезщетен от позитивна чиста миграция, показва Евростат.


***

11 юли 2025 година бележи кървава годишнина. Преди тридесет години, в обсадения анклав Сребреница, над 8000 босненски мюсюлмани – мъже и момчета – бяха редовно екзекутирани от босненски сръбски сили.


Признато от Международния углавен арбитражен съд за някогашна Югославия и Международния съд като геноцид – първото такова решение в Европа след Втората международна война – ужасът на този акт към момента отеква.


Мемориалният център в Поточари, сврян в Източна Босна, е шестхектарово пространство с бели надгробни камъни и призрачна тишина.


Там почиват над 6500 разпознати жертви, само че близо 2000 към момента остават без име – скелетни сенки на свирепост.


Миналата година някогашният военачалник от Армията на Република Сръбска Радислав Кръстич, който бе наказан в Хага на 35 години затвор за поддържане и подкрепяне на геноцида в Сребреница, призна отговорността си и се разкая за присъединяване си в геноцида.


В писмото си тогава някогашният военачалник на армията на босненските сърби Радислав Кръстич пишеше, че в случай че можел и самичък би дал своя вот за Резолюцията на Обединените народи, с която 11 юли се прогласява за Международен ден за възпоменание на геноцида в Сребреница.


„ Нямам право на глас, защото в тази Резолюция се загатва и моето име – аз направих необикновено и непростимо закононарушение “, показва Кръстич в писмото си. „ Ако някой ден ме пуснат, […] бих желал още един път да отида в Поточари (където се намира гробището на Сребреница), с цел да се поклоня пред жертвите и да помоля за амнистия “.


***

Носителката на Нобелова премия за мир Наргес Мохамади твърди, че директно и индиректно е заплашвана с физическо елиминиране от иранските управляващи, съобщи през днешния ден Нобеловият комитет, представен от Франс прес.


Председателят на Нобеловия комитет Йорген Ватне Фриднес е разговарял с Мохамади по телефона и тя му е разказала за отправяните ѝ закани, се споделя в изказване на комитета.


„ Ясното обръщение, по личните ѝ думи, че „ съм непосредствено и косвено заплашвана с физическа елиминация от сътрудници на режима “, се разяснява в изказването, в което са представени думи на Мохамади.


Тези закани „ ясно демонстрират, че нейната сигурност е под въпрос, в случай че не обещае да постави завършек на публичните си действия в Иран “, както и да не се появява в медиите, сподели още Нобеловият комитет.


***

Собственикът на ресторант в испанския град Виго изгони група туристи от Израел. Мъжът, ливанец по генезис, сподели на израелските клиенти да изоставен заведението, когато ги попитал от кое място са.


„ Махайте се отсам! Отивайте да убивате в Палестина! Ходете да ядете в Газа, там има хубава бира “, изреждаше притежателят на име Самир Слим, до момента в който прибираше от масата бутилките и менютата.


По думите на Слим те възкликнали „ Да живее Израел! “, когато ги попитал от кое място са. Когато са си тръгнали, един от тях се обърнал към него и споделил: „ Майната ѝ на Палестина “.


***

На 7 октомври издателство Grand Central ще издаде ‘Last Rites’ – последната биографична книга на ОЗИ ОЗБЪРН.


Това ще бъдат вторите записки на артиста на BLACK SABBATH, след ‘I Am Ozzy’ от 2009. Новата книга ще ни запознае за първи път с още шокиращи, занимателни и горчиви, неразказвани до момента истории на ОЗИ и пропадането му в пъкъла на здравословните проблеми през последните седем години.


Включени са и бизкрайно любопитни негови случки с сътрудници като БОН СКОТ, ДЖОН БОНЪМ, СЛАШ и КИЙТ МУУН, както и прощалната среща с ЛЕМИ КИЛМИСТЪР, само че и размислите на ОЗИ във връзка триумфалния му финален концерт от предходната събота – ‘Back To The Beginning’.


***

________________

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР