Воденият от Стойчо Младенов отбор на Кайсар записа първи успех

...

Стойчо Младенов и Кайсар с първа победа за сезона

Воденият от Стойчо Младенов тим на Кайсар записа първи триумф за сезона, като надигра Актобе с 2:0 осминафинален мач за Купата на Казахстан. Стойчо Младенов, който е подложен на сериозен напън от страна на почитателите след слабия старт на шампионата, съумя да стимулира своя отбор да завоюва победа след голове през първото полувреме на Коробкин и Жангилишбай.

" Бяхме съсредоточени от първата до последната минута. Свършихме си работата още през първото полувреме, вкарахме два гола, а през втората част единствено доигравахме срещата ", разяснява Стойчо Младенов.

Отборът на Ордабасъ, воден от Георги Дерменджиев, се класира за четвъртфиналите след погром с 6:0 като посетител отбора на Киран. Никола Спасов, който е отпред на Кизил-Жар, претърпя проваляне с 0:1 при гостуването на Шахтьор Караганди в друга осминафинална среща в шампионата. Селекционерът на Казахстан Станимр Стоилов, който през предишния сезон водеше локалния първенец Астана, изгледа мача сред Окжетпес и Кайрат (3:5).