Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана спечели с категоричното

...

Стоилов отново спечели дербито срещу Младенов

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана завоюва с безапелационното 4:1 гостуването на Кайсар, на който отпред е Стойчо Младенов, от 27-ия кръг на казахстанското състезание.

Кайсар изненадващо излезе напред в резултата в 46-та минута след автогол на Шитов.

Това подейства извънредно мотивиращо за гостите, които до края на срещата не оставиха подозрение на терена в това кой е по-добрият тим.

Астана изравни резултата в 60-та минута, откакто Граховац осъществя дузпата отсъдена в тяхна изгода.

Шитов се реваншира в 65-та минута, когато вкара във вратата на Кайсар и направи обрата в срещата цялостен.

Астана вкара трети гол в 76-та минута, който бе дело на Логвиненко.

В добавеното време на срещата Тагиберген оформи крайния резултат в срещата.

След тази победа Астана е водач в класирането с 63 точки и с два мача по-малко от втория Кайрат Алмати, който е с 62 точки. Кайсар е седми с 29 точки.