Воденият от Ивайло Петев Ягелония (Бялисток) не успя да победи

...

Ивайло Петев остава без победа в Полша

Воденият от Ивайло Петев Ягелония (Бялисток) не съумя да победи Лех (Познан) в среща от 24-ия кръг на полската Екстракласа - 1:1. Това беше четвърти дуел за отбора под управлението на българския експерт и първи гол под негово управление. В предходните три мача отпред с Петев Ягелония загуби от Висла (Краков) с 0:3 и Легия (Варшава) с 0:4, а в семейството на Корона (Киелце) приключи 0:0.

Срещу Лех се разписа Богдан Циру в 41-ата минута. Привлеченият тази зима румънски халф довкара топката след чудесно избавяне на стража на гостите Мики ван дер Харт. В края на полувремето Камил Йовжяк от Лех нацели гредата с отдалечен изстрел, а в 62-ата минута Якуб Модер възвърне равенството. Малко преди този момент футболист на Ягелония също шутира в гредата.

В различен мач от кръга нощес Ракув (Честохова) се наложи с 2:0 над Пяст Гливице.
Източник: fakti.bg