Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек

...

Водачката в ранглистата по тенис с титлата във Варшава

Водачката в международната класация по тенис при дамите Ига Швьонтек завоюва четвърта купа през годината. Полякинята победи на домашния за нея шампионат във Варшава на твърда настилка с награден фонд от 259 303 щатски $.

Във финала поставената под номер 1 в схемата Швьонтек разгроми с 6:0, 6:1 германката Лаура Зигемунд за единствено 69 минути игра. По този метод тя завоюва за пръв път купата в родния си град.

Швьонтек имаше цялостно предимство в срещата, като най-категорично това се потвърждава от извоюваните точки на втори сервис. Полякинята взе 13 от 15 разигравания на неин втори сервис, до момента в който Зигемунд не завоюва нито една точка в целия мач, когато не вкара първото си подаване.

По-рано денем Швьонтек доигра и полуфинала си с белгийката Янина Викмайер. Срещата бе прекъсната при 5:5 гейма във втория сет поради мрак. Тази заран полякинята стигна до триумфа в тайбрек, с цел да фиксира крайното 6:1, 7:6(6).

За Ига Швьонтек купата от Варшава е под номер 15 в кариерата.
Източник: novsport.com