Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ашли Барти

...

Ашли Барти започна сезона с обрат и победа срещу Коко Гоф

Водачката в международната класация по тенис при дамите Ашли Барти стартира с победа календарната 2022 година. В мач от осминафиналите на шампионата в Аделаида австралийката завоюва с 4:6, 7:5, 6:1 против американката Коко Гоф.

Барти, за която това бе първи мач от тъкмо четири месеца, стартира нерешително срещата. Тя позволи пробив за 1:2 гейма, който незабавно върна, само че по-късно загуби още един път подаването при и Гоф поведе с 5:4, с цел да затвори сета минути по-късно.

Проблемите за лидерката в ранглистата продължиха и във втория сет, в който тя още веднъж изоставаше с с пробив при 2:4. Тогава обаче австралийката най-сетне откри ритъма в играта си и обърна сета до 7:5.

Това даде самочувствие на Барти и в последния сет тя се разправи небрежно с младата американка за 6:1.

На четвъртфиналите Барти ще играе с победителката от мача сред сънародничката си Айла Томлянович и поставената под номер 6 София Кенин от Съединени американски щати.