Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек стартира с победа на

...

Швьонтек стартира ударно в Монреал

Водачката в международната класация Ига Швьонтек започва с победа на мощния шампионат по тенис в Монреал (Канада) с награден фонд 2,8 милиона $.

Полякинята надви над Каролина Плишкова (Чехия) със 7:6(6), 6:2 за 1:50 часа и продължава в третия кръг на конкуренцията.

Швьонтек и някогашната номер 1 в света Плишкова изиграха доста оспорван първи сет, само че лидерката в схемата остана в мача, откакто завоюва множеството от дългите разигравания и показва солидно покритие на корта.
 Швьонтек сподели съблазън в Париж

Полякинята театралничи с трофея от " Ролан Гарос "

" Първият мач постоянно е предизвикателство, изключително против играчи като нея. Тя сигурно употребява опита си в първия сет, само че аз съм щастлива, че съумях да го взема с тайбрек. Във втората част бях по-солидна, тъй като помислях какво мога да направя по-добре и се веселя, че се получи ", сподели Швьонтек.

Тя срещна доста огромна опозиция от Плишкова в едночасовия първи сет, само че съумя да направи поврат от 4:5 и да взема тайбрека. Във втората част полякинята доминираше, само че позволи пробив в седмия гейм, когато сервираше за успеха. Тя си върна пробива още в идната част и затвори мача.
 Надал поздрави Швьонтек и й изпрати целувка

Испанецът пропусна " Ролан Гарос " поради травма

В спор за място на четвъртфиналите Швьонтек ще играе с номер 14 Каролина Мухова (Чехия), която победи Сорана Кърстя (Румъния) със 7:5, 6:4.

Джесика Пегула (САЩ), Коко Гоф (САЩ) и Людмила Самсонова (Русия) също завоюваха своите мачове и не престават в третия кръг, до момента в който олимпийската шампионка Белинда Бенчич (Швейцария) надви над Алиша Паркс (САЩ) с 6:3, 5:7, 6:4.

Номер 2 в схемата Арина Сабаленка (Беларус), която победи с купата от Откритото състезание на Австралия по-рано през сезона, отстрани Пекра Мартич (Хърватия) с 6:3, 7:6(5).

Двукратната шампионка от " Уимбълдън " Петра Квитова (Чехия) завоюва против италианката Камила Джорджи с 6:2, 5:7, 6:0, а в напълно съветски конфликт номер 10 в схемата Даря Касаткина победи Анна Блинкова с 6:2, 7:5.

Победителката от " Уимбълдън " тази година и девета сложена Маркета Вондроушова отстрани някогашната номер 1 в света Каролина Возняцки с 6:2, 7:5. За датчанката това беше първи шампионат след завръщането й на корта след тригодишно неявяване.

Две от поставените напуснаха конкуренцията. Номер 8 Мария Сакари (Гърция) загуби от американката Даниел Колинс с 4:6, 2:6, а номер 11 Беатрис Адад Мая (Бразилия) претърпя проваляне от Лейла Фернандес (Канада) с 5:7, 7:5, 3:6.