Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек преодоля първия кръг на

...
Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек преодоля първия кръг на
Коментари Харесай

Швьонтек стартира с победа

Водачката в международната класация Ига Швьонтек преодоля първия кръг на Australian Open. Полякинята отстрани шампионката в Мелбърн от 2020 година София Кенин със 7:6(2), 6:2 за близо два часа игра.

Двете не се бяха срещали от четвъртфиналите на “Ролан Гарос ” преди 4 години. Швьонтек на два пъти изоставаше с пробив в първия сет, само че съумя да стигне до тайбрек, в който не остави шансове на съперничката си.

Втората част мина при тотално превъзходство на полската тенисистка. Тя е в серия от 17 следващи победи след провалянето от Вероника Кудерметова в Токио през септември.

В идващия кръг Швьонтек ще се изправи против Даниел Колинс или Анжелик Кербер.

Дария Касаткина се затрудни с Пейтън Стърнс, само че завоюва с 6:2, 3:6, 6:2 и във втория кръг ще има за съперничка друга американка - Слоун Стивънс. Шампионката от US Оpen през 2017 година се наложи с 6:3, 6:1 над играещата с " уайлд кард " Оливия Гадецки. Това беше първа победа за Стивънс в Мелбърн от 2019 година.

Италианката Мартина Тревизан отстрани Рената Сарасуа в три сета - 4:6, 6:4, 6:2, а сънародничката й Елизабета Кочарето в профил с 6:1, 7:5 Лулу Сун.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР