Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) се класира за

...

Ига Швьонтек продължава победната си серия в Сан Хосе

Водачката в международната класация Ига Швьонтек (Полша) се класира за четвъртфиналите на шампионата на твърда настилка в Сан Диего (САЩ) с награден фонд 757 900 $.

Швьонтек победи китайката Цинвън Чжън с 6:4, 4:6, 6:1 след 2 часа и 20 минути игра. Полякинята взе първия сет с единствен пробив в деветия гейм, а в същия гейм на втората част тя пропусна пет брейкбола и по-късно 28-ата в света Чжън завоюва за първи път подаването й, с цел да изравни. В третия сет Швьонтек доминираше и със серия от пет следващи гейма стигна до 61-вата си победа през сезона.

Следваща съперничка на Швьонтек ще бъде поставената под номер 8 представителка на домакините Коко Гоф в повтаряне на финала на " Ролан Гарос ".