Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) и шампионката от

...

Крах за Швьонтек и Радукану в Синсинати

Водачката в международната класация Ига Швьонтек (Полша) и шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати Ема Радукану (Великобритания) отпаднаха в третия кръг на шампионата по тенис на твърди кортове от сериите WТА 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 2,527 милиона $.

Швьонтек претърпя проваляне от представителката на домакините и победителка в конкуренцията през 2019 година Медисън Кийс с 3:6, 4:6.

Кийс направи изключителна серия от девет следващи гейма, с която взе първия сет и поведе с 5:0 във втория. Полякинята понижи до 4:5 и даже сервираше за равнене на резултата, само че позволи нов пробив и това се оказа решаващо.

Американката записа първата си победа против номер 1 в света след пет следващи загуби без извоюван сет преди този момент.

" Чувството е ужасно. Не съм имала триумф против настояща номер 1 в света, а да победя Ига, откакто съм изгубила два пъти в два мача от нея преди този момент, значи доста за мен. Мисля, че сега играя много добър тенис. Във втория сет поведох с 5:0 и трябваше да остана съсредоточена. Но може би се отпуснах малко, а и тя заигра много по-силно. При 5:4 си помислих какво тъкмо правех, с цел да взема този задатък. Започнах да се движа по-добре и да я подлагам напрегнат при първа опция. Това даде резултат ", сподели Кийс.

На четвъртфиналите американката ще срещне шампионката от " Уимбълдън " Елена Рибакина (Казахстан), която се оправи в третия кръг с друга представителка на домакините Алисън Риск с 6:2, 6:4.

Поставената под номер 10 Радукану пък загуби от седмата в схемата Джесика Пегула (САЩ) с 5:7, 4:6. Двубоят стартира равностойно, само че при 5:5 американката взе пет от идващите шест гейма по пътя си към триумфа.

Пегула ще срещне на четвъртфиналите французойката Каролин Гарсия, която в профил номер 4 Мария Сакари (Гърция) със 7:6(1), 6:7(6), 6:1.

Чехкинята Петра Квитова се оправи с финалистката на " Уимбълдън " е пета в схемата Онс Жабюр (Тунис) с 6:1, 4:6, 6:0 и за втора поредна година доближи до четвъртфиналите в Синсинати, където чака австралийката Айла Томлянович, която победи рускинята Вероника Кудерметова с 3:6, 7:6(4), 6:3.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.