Водачката в схемата Арина Сабаленка триумфира с титлата на турнира

...

Сабаленка обърна Риск в три сета и завоюва титлата в Шънчжън

Водачката в схемата Арина Сабаленка победи с купата на шампионата в китайския град Шънчжън с награден фонд 750 000 $. Във финалната среща тенисистката от Беларус се наложи над американката Алисън Риск в три сета 4-6, 7-6 (7-2), 6-3 след 2 часа и 10 минути игра.

Сабаленка направи четири пробива в мача, а Риск един по-малко.

" Това е трета купа за мен и втора в Китай. Доволна съм от този резултат, това е ужасно начало на годината. Беше ми изключително мъчно да се върна след първия сет, защото Алисън изигра необикновен мач ", сподели Сабаленка след дуела. Преди да се срещне с Риск, Сабаленка отстрани в полуфиналите представителката на домакините Яфан Ван с 6-2, 6-1 тъкмо за един час. Риск пък завоюва първия сет против Вера Звонарьова с 6-0, а при 1-0 във втория сет рускинята се отхвърли поради травма в лявото бедро.

13-ата в света Сабаленка завоюва другите две трофеи в кариерата си през 2018 година в Ухан и Ню Хейвън. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg