Водачът в схемата Кайл Едмънд (Великобритания) и номер 6 Гаел

...

Едмънд и Монфис ще спорят за титлата в Антверп

Водачът в схемата Кайл Едмънд (Великобритания) и номер 6 Гаел Монфис (Франция) се класираха за финала на шампионата по тенис в белгийския град Антверп с награден фонд 612 755 евро.

Британецът отстрани на полуфиналите четвъртия в схемата Ришар Гаске (Франция) с 6:3, 6:4 за 77 минути. Едмънд наниза 16 аса и направи два пробива от 11 благоприятни условия в мача.

Гаел Монфис победи втория подложен Диего Шварцман (Аржентина) с 6:3, 6:4 за 77 минути. Французинът записа 10 аса и три пъти завоюва подаването на съперниката си, с цел да стигне до триумфа.

Кайл Едмънд няма извоювана купа в кариерата си досега, а Монфис ще търси втори трофей за годината и осми в професионалната си кариера. Французинът е спечелил единствената си среща против Едмънд досега - на " Уимбълдън " през предходната година.